تیراندازی در شهر نیویورک مرد مسلح اسکوتر سواری در کوئینز و بروکلین یک نفر را کشت و 3 نفر را مجروح کرد.CNN

روز شنبه در جریان تیراندازی در بروکلین و کوئینز که پلیس نیویورک ماهیت آن را “تصادفی” توصیف کرد، یک نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

به گفته اداره پلیس نیویورک، یک مرد مسلح سوار بر یک اسکوتر غیرقانونی بدون پلاک در پنج مکان مختلف در جامائیکا، محله ای در محله کوئینز و بروکلین تیراندازی کرد.

پلیس در یک کنفرانس خبری بعد از ظهر شنبه گفت که یک مرد 25 ساله دستگیر شد و با یک تپانچه 9 میلی متری همراه با یک خشاب بلند کشف شد.

“ما انگیزه را نمی دانیم. جوزف کنی، دستیار رئیس اداره کارآگاه پلیس نیویورک گفت: به نظر می رسد که این در واقع تصادفی است. «در حال حاضر، ویدئو نشان می‌دهد که او کسی را هدف قرار نمی‌دهد، او کسی را دنبال نمی‌کند. همانطور که او با اسکوتر خود رانندگی می کند، به طور تصادفی به مردم شلیک می کند.

گلوله‌ها در یکی از صحنه‌های جرم ظاهر می‌شوند که در آن چهار نفر در حوادث تیراندازی جداگانه در شهر نیویورک در 8 ژوئیه 2023 مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

پلیس گفت که هر چهار قربانی مرد بودند.

کنی در کنفرانس خبری گفت که پنج تیراندازی در حدود نیم ساعت رخ داد و حدود ساعت 11:10 صبح در بروکلین آغاز شد. وی گفت: یک جوان 21 ساله از ناحیه کتف چپ مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

او به بیمارستان منتقل شد و انتظار می رود زنده بماند. کنی گفت که مقامات یک گلوله 9 میلی متری در محل حادثه پیدا کردند.

پلیس گفت: پس از اولین تیراندازی، کارآگاهان به ویدئویی دسترسی پیدا کردند که نشان می داد مظنون با یک اسکوتر از پشت به قربانی نزدیک می شود و یک گلوله شلیک می کند.

هفده دقیقه بعد – در ساعت 11:27 صبح – پلیس می گوید که همان مظنون با اسلحه به یک مرد 87 ساله در کوئینز شلیک کرد.

کنی گفت، قربانی که یک گلوله از ناحیه پشت مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود، پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

هنگامی که مأموران به محل رسیدند، از حادثه تیراندازی دیگری مطلع شدند که در آن هیچ کس مورد اصابت گلوله قرار نگرفت. کنی گفت، اما شاهدان زیادی گزارش دادند که مردی را سوار بر اسکوتر دیده اند که “به طور تصادفی به سمت گروهی از مردم شلیک می کند.”

کنی گفت که چهارمین تیراندازی در ساعت 11:35 صبح زمانی رخ داد که یک مرد 44 ساله از ناحیه گونه مورد اصابت گلوله قرار گرفت. این مرد در بیمارستان بستری شده و حالش وخیم است.

اسکوتر تیرانداز مظنون در اینجا دیده می شود.

کنی گفت که کمتر از یک دقیقه بعد، مظنون به کتف راست مردی 63 ساله شلیک کرد. به گفته پلیس، قربانی در بیمارستان بستری شده و حال عمومی او مساعد است.

پلیس گفت که مرد مسلح در هر پنج حادثه تیراندازی از یک سلاح استفاده کرده است. به گفته کنی، مظنون قبلاً یک بار در شهر نیویورک دستگیر شده بود.

ادوارد کابان، کمیسر موقت پلیس نیویورک گفت که افسران توانستند مظنون را با توزیع سریع تصویری از او در بین تمام افسران پلیس نیویورک در نزدیکی پیدا و دستگیر کنند و از آنها خواستند که مراقب تیرانداز باشند.

مقامات می گویند که شماره سریال اسلحه را پیدا نکرده اند و در حال بررسی هستند که آیا اسلحه مخدوش شده است یا ممکن است یک تفنگ ارواح باشد.

علاوه بر غیرقانونی بودن این سلاح، مجلات توسعه یافته نیز در نیویورک خلاف قانون هستند.

شهر نیویورک از زمان شیوع ویروس کرونا با افزایش جرم و جنایت دست و پنجه نرم کرده است. سی‌ان‌ان پیش از این گزارش داده بود که آمارهای NYPD از سال گذشته افزایش 42.7 درصدی جرایم بزرگ را تا آوریل 2022 در مقایسه با مدت مشابه در سال 2021 نشان می‌دهد. داده ها نشان می دهد که میزان قتل در دوره دو ساله 9.2 درصد افزایش یافته است.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما