jeejowbanner

تور PGA می تواند گلف بازان LIV را از پلی آف محروم کند، قوانین داور

یک قاضی فدرال روز سه شنبه تلاش سه بازیکن گلف LIV برای شرکت در پلی آف جام فدرال اکسپرس این هفته را رد کرد و از تور PGA پشتیبانی موقت کرد زیرا با شورش در مورد سریال دعوتی که توسط صندوق ثروت دولتی عربستان سعودی تامین می شود، روبرو می شود.

این تصمیم یک پیروزی زودهنگام، اگر مختصر طراحی شده باشد، برای تلاش‌های تور PGA برای کاهش LIV Golf بود، که ماه‌های اخیر را صرف از بین بردن تور تثبیت‌شده برخی از قدرت‌های ستاره‌ای که برای جلب طرفداران، پول تلویزیون و حمایت‌های مالی به آن متکی است، گذرانده است.

اگرچه 11 بازیکن، از جمله قهرمانان اصلی فیل میکلسون و برایسون دچمبو، هفته گذشته از تور به دلیل تصمیم آن برای محروم کردن آنها از مسابقات شکایت کردند، تنها سه نفر – تالور گوچ، مت جونز و هادسون سوافورد – از قاضی بت لبسون فریمن از ناحیه ایالات متحده درخواست کردند. دادگاه ناحیه شمالی کالیفرنیا به آنها اجازه شرکت در مرحله پلی آف را بدهد که از روز پنجشنبه در TPC Southwind در ممفیس آغاز می شود.

قاضی فریمن، در نزدیکی پایان جلسه بعد از ظهر سه شنبه در سن خوزه، کالیفرنیا، گفت که او معتقد نیست که بازیکنان در صورت عدم اجازه به بازی، “آسیب جبران ناپذیری” متحمل خواهند شد، که یک استاندارد قانونی حیاتی برای اطمینان از منع موقت است. .

او گفت که قراردادهای پرداخت تضمینی بازیکنان با LIV Golf این احتمال را ایجاد می کند که آنها “بیشتر از آنچه به دست آورده اند و منطقاً می توانستند انتظار داشته باشند در یک دوره زمانی معقول کسب کنند” با تور PGA می شود.

علاوه بر این، او گفت، ترتیبات بین LIV Golf و بازیکنان با در نظر گرفتن از دست دادن غرامت تور PGA مذاکره شده است.

بر اساس داده‌های PGA Tour، گوچ، جونز و سوافورد در مجموع بیش از 37 میلیون دلار درآمد شغلی داشته‌اند.

اما بازیکنان، در یک پرونده دادگاه در هفته گذشته و در سن خوزه در روز سه شنبه، استدلال کردند که تور PGA از قوانین داخلی خود سرپیچی کرده است تا آنها را از رویدادی که منجر به یکی از پرسودترین روزهای گلف می شود، حذف کند. بازی های پلی آف که قرار است اواخر این ماه به پایان برسد، همچنین می تواند راه را برای شرکت بازیکن در تورنمنت های بزرگ گلف مردان باز کند: مسابقات آزاد بریتانیا، مسابقات مسترز، اوپن آمریکا و قهرمانی PGA.

وکلای بازیکنان در نامه‌ای نوشتند: «پاداش‌های بزرگ، کیف‌های بزرگ، پرداخت‌های قابل توجه برنامه بازنشستگی، حمایت مالی، برندسازی و فرصت‌های تجاری مهم در خطر هستند». آنها اظهار داشتند که مجموعه تاکتیک‌های PGA Tour علیه LIV Golf و بازیکنان آن «بدیهی است که ضدرقابتی هستند، زیرا هدفی جز خنثی کردن رقابت و حفظ انحصار آن ندارند».

تور PGA، در پرونده‌ای در روز دوشنبه که LIV را به عنوان «راهبردی از سوی دولت سعودی برای استفاده از ورزش در تلاش برای بهبود شهرت خود به دلیل نقض حقوق بشر و سایر جنایات» محکوم کرد، تأکید کرد که «قوانین ضد انحصار به شاکیان اجازه نمی‌دهد کیک آنها را هم بخورید.»

طبق این پرونده، گلف بازان LIV نمی توانند انتظار داشته باشند که بین رویدادهای LIV و مسابقات تور PGA حرکت کنند و “قراردادهای بدون عواقب” را بشکنند.

علاوه بر این، مقامات تور PGA اظهار داشتند، بازیکنان منتظر بودند تا شروع پلی‌آف قریب‌الوقوع باشد تا یک چالش قانونی ایجاد کنند و عملاً یک وضعیت اضطراری برای قاضی فریمن ایجاد کند.

PGA Tour نوشت: «عدم صلاحیت آن‌ها برای رویدادهای تور زمانی قابل پیش‌بینی بود که میلیون‌ها نفر را از LIV پذیرفتند تا توافقات خود را با تور زیر پا بگذارند، و به درستی می‌دانستند که در 9 ژوئن تعلیق شده‌اند. پلی آف و پیوستن به دعوی حقوقی محرومیت خود را به چالش کشیده بود. (یک وکیل بازیکنان، رابرت سی والترز، روز سه شنبه به قاضی فریمن گفت که ماهیت محرومیت ها تنها هفته گذشته مشخص شد.)

حکم روز سه‌شنبه، حکم اولیه‌ای در آشفتگی‌هایی بود که می‌توانست برای سال‌ها گلف را تحت الشعاع قرار دهد، تا حدی به این دلیل که دعوا می‌تواند طولانی شود. به غیر از دادگاه، LIV اعلام کرده است که قصد دارد در سال 2023 به 14 رویداد گسترش یابد، از هشت مورد در سال جاری. همچنین اعلام کرده است که سال آینده 405 میلیون دلار در کیف پول ارائه می دهد، در حالی که امسال 255 میلیون دلار برای رویدادهایی که انتظار می رود شامل بازیکنانی مانند داستین جانسون، سرجیو گارسیا و بروکس کوپکا باشد، ارائه خواهد کرد.

تور PGA، که مصمم به حفظ جایگاه خود به عنوان میدان برتر برای گلف بازان مرد حرفه ای است، بازیکنان فراری را به حالت تعلیق درآورده است و برخی از سازمان دهندگان تورنمنت های بزرگ نشان داده اند که می توانند سعی کنند بازیکنان LIV را از زمین های خود در سال 2023 دور نگه دارند. تلاش‌های تور PGA منجر به بررسی دقیق شده است: وزارت دادگستری در حال بررسی است که آیا این استراتژی‌ها با قوانین ضد انحصار فدرال مغایرت دارند، موضوعی که به ویژه برای سازمان‌دهندگان ورزش حرفه‌ای و دانشگاهی در ایالات متحده بسیار حساس است.

حتی با وجود اینکه LIV برخی از شناخته‌شده‌ترین چهره‌های گلف را به خود جذب کرده است، تور PGA ذخیره‌ای از حمایت را در بین بازیکنان نخبه حفظ کرده است. تایگر وودز در آستانه مسابقات آزاد بریتانیا در ماه گذشته از LIV انتقاد کرد، جایی که سازمان دهندگان اعلام کردند که گرگ نورمن، مدیر اجرایی LIV و دو بار قهرمان اوپن، مورد استقبال قرار نگرفته است. روری مک‌ایلروی و جاستین توماس، که مجموعاً شش عنوان اصلی را دارند، از قوی‌ترین وفاداران به تور بوده‌اند.

نورمن تابستان امسال به کانال فاکس نیوز گفت که LIV به وودز «در همسایگی» 700 تا 800 میلیون دلار در صورت پیوستن به سریال پیشنهاد داده است.

گوچ، جونز و سوافورد به مراتب کمتر مورد توجه قرار می گیرند. گوچ که در رده بندی پلی آف در رده 20 قرار دارد، در مسابقات آزاد بریتانیا در ژوئیه با تساوی 34 به پایان رسید، اما بهترین نمایش حرفه ای او در یک رشته اصلی، تساوی برای رتبه چهاردهم بود.

مسابقات مسترز امسال اولین باری بود که سوافورد، 67 امین جدول رده بندی پلی آف، از قطع شدن در مسابقات اصلی جان سالم به در برد. جونز، شصت و پنجمین رده بندی پلی آف، بازی آخر هفته را در تنها رشته ای که در سال 2022 شرکت کرد، مسابقات قهرمانی PGA را از دست داد.

مردان برای رشته های سال آینده واجد شرایط نشده اند. وقتی بازیکنان از قاضی فریمن خواستند که مداخله کند، وکلای آنها گفتند که دور نگه داشتن آنها از پلی آف احتمالاً شانس آنها را برای شرکت در آن تورنمنت ها، که از مسابقات مسترز در آوریل آغاز می شود، از بین می برد.

در بیانیه ای در روز سه شنبه، LIV Golf گفت که از حکم قاضی “ناامید” شده است.

در بیانیه آمده است: «هیچکس با ممنوع کردن گلف بازان از بازی سود نمی برد.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما