تعهدات اقلیمی کوتاه می‌آیند، و آینده‌ای آشفته بیشتر شبیه واقعیت است

انتشار گزارش سازمان ملل نارضایتی را در کشورهای در حال توسعه برانگیخت که به سرعت به این موضوع اشاره کردند که در میان معدود کشورهایی که تعهدات خود را در سال جاری تقویت کردند، بیشتر آنها آلوده کننده سنگین نیستند.

مو ابراهیم، ​​تاجر سودانی-بریتانیایی که به بشردوستی تبدیل شده و رهبران آفریقایی را برای گفتگو در مورد بحران آب و هوا پیش از این کنفرانس دعوت کرده است، گفت: «آخرین گزارش سازمان ملل یک بار دیگر نشان می‌دهد که مسؤولان بحران آب‌وهوایی همچنان تمایلی به رویارویی با مسئولیت‌های خود ندارند. نشست سران در مصر تا زمانی که اقدام عاجل برای حسابرسی کشورهای ثروتمندتر انجام نشود، کشورهای در حال توسعه همچنان به پرداخت این صورت حساب ادامه خواهند داد و این به قیمت جان افراد زیادی خواهد بود.

روز سه‌شنبه، لنست، یکی از مجلات بهداشتی برجسته جهان، گزارشی را منتشر کرد که در آن بر تهدید فزاینده سوخت‌های فسیلی برای سلامت انسان تاکید کرد.

این گزارش نه تنها در مورد پیامدهای مستقیم افزایش دما، از جمله مرگ و میر ناشی از گرما، عوارض بارداری و بیماری‌های قلبی عروقی، بلکه هزینه‌های غیرمستقیم از جمله اثراتی که خاک خشک‌تر می‌تواند بر سوءتغذیه داشته باشد و چگونگی گسترش آب و هوای در حال تغییر را نیز افزایش داده است. زیستگاه های مناسب برای پشه های ناقل تب دنگی یا مالاریا، کنه هایی که ناقل بیماری لایم هستند و پاتوژن هایی که باعث بیماری هایی مانند وبا و تب دره می شوند.

مارینا رومانلو، مدیر اجرایی The Lancet Countdown در بیانیه‌ای گفت: «ما می‌بینیم که چگونه تغییرات آب‌وهوایی تأثیرات شدید سلامتی را در سراسر جهان ایجاد می‌کند، در حالی که وابستگی مداوم جهانی به سوخت‌های فسیلی این مضرات سلامتی را در میان بحران‌های متعدد جهانی ترکیب می‌کند.»

جان کری، فرستاده جو بایدن، از چین، روسیه، عربستان سعودی و مکزیک و همچنین سایر اقتصادهای پیشرو خواست تا سیاست‌های اقلیمی خود را با هدف محدود کردن گرمایش زمین تا 1.5 درجه هماهنگ کنند.

آقای کری در سخنرانی روز سه شنبه در شورای روابط خارجی گفت: «همه ما می دانیم که 20 اقتصاد برتر مسئول 80 درصد انتشار گازهای گلخانه ای هستند. او گفت که تعهدات آنها باید در سال جاری تقویت شود.

او گفت: «این چیزی است که مردم پذیرفتند انجام دهند. “برای انجام کار همه چیز لازم است.”

لیزا فریدمن و وینستون چوی شاگرین گزارش کمک کرد

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما