jeejowbanner

تعداد کمی از بازیکنان Wordle از کلمات شروع ثابت استفاده می کنند، اما وقتی این کار را انجام می دهند، ADIEU است

اینترنت مملو از توصیه هایی در مورد بهترین حدس اولیه برای Wordle است، بازی نیویورک تایمز که در آن بازیکنان باید کلمه پنج حرفی روز را در شش تلاش کشف کنند.

حتی بیل گیتس نیز مایل است استراتژی خود را به شما بگوید.

ما هرگز به شما نمی گوییم که چگونه بازی کنید – به هر حال، شما این کار را می کنید – اما نگاهی به داده های کاربر The Times از 15 ژوئن تا 22 اوت نشان داد که اگر یک کلمه شروع مورد علاقه ندارید، در وضعیت خوبی هستید. شرکت. اکثر بازیکنان دیگر هم این کار را نمی کنند.

در میان ده‌ها میلیون نفری که در آن زمان بازی کردند، تنها 28 درصد از بازیکنانی که بیش از 10 بازی زیر کمربند خود داشتند، به طور مداوم از همان کلمه شروع استفاده کردند. («سازگار» به معنای استفاده از یک کلمه در 90 درصد موارد تعریف شد.)

کلمه شروع مورد علاقه در بین بازیکنان در آن زمان ADIEU بود، کلمه فرانسوی به معنای “وداع”. به طور متوسط ​​روزانه 5 درصد از کاربران از آن استفاده می کردند که هنوز میلیون ها نفر را شامل می شد. و حتی پس از اینکه مقاله CNET در 22 ژوئن از استفاده از ADIEU جلوگیری کرد – زیرا فراوانی حروف صدادار آن ممکن است در شانس گرفتن چند صامت خوب تداخل ایجاد کند – هنوز یکی از پنج حدس اول بود.

همچنین گفته می شود که یافتن تعادل مناسب بین مصوت های غیر تکراری و صامت های رایج مانند R، S، T یا N به بازیکن مزیتی می دهد. و با این حال، نکات ظریفی در این استراتژی وجود دارد. در درخواستی از تایمز برای تجربیات بازیکنان، کت وایت از Central Point، Ore، گفت که او با ADIEU شروع می کند.

او گفت: “این شامل تمام حروف صدادار به جز O و احتمالا Y است” و افزود: “D نسبتاً رایج است.”

از سوی دیگر، مایکل لونزبری، بازیکن دیگر وردل از سیاتل، گفت: «پیدا کردن صامت‌ها همان جایی است که باید انجام شود! یافتن حروف صدادار یک استراتژی بد است.

تلاش دوم، حکمت غالب می‌گوید، باید از حروف کاملاً متفاوت استفاده شود تا احتمال حل معما روزانه با کمترین حدس‌ها افزایش یابد.

کریس رند از کالج ایالتی، پ.، گفت که او با کلمه CRANE شروع می کند، اما این برای او به اندازه کلمه بعدی مهم نیست. او گفت: “برای من، Wordle تا حد زیادی به میزان اطلاعات جمع آوری شده در حدس دوم مربوط می شود.” “معمولاً، کرین من را آماده می کند تا اطلاعات زیادی را جمع آوری کنم و نرخ سه گل من را افزایش می دهد.” (آقای رند در مورد حل پازل در سه حدس صحبت می کرد.)

هنوز با ما؟

مایک سینون از ایندیاناپولیس از کرین استفاده می کند، اما به دلایلی که بیشتر احساساتی هستند تا استراتژیک. آقای سینون گفت: “این دارای سه صامت بسیار رایج است که به راحتی با سایر ترکیبات حروف جفت می شود.” و من را به یاد مادرم می اندازد که همیشه با من بیرون می دوید تا جرثقیل های تپه شنی را تماشا کند.

اگر واقعاً به یک کلمه شروع متعهد هستید، ممکن است در نهایت خوش شانس باشید.

اما این رفتار انسان است. شاید شما ترجیح می دهید کلمه شروع خود را با Wordlebot، همراه تحلیلی بازی مقایسه کنید.

اعتبار…ادن وینگارت/نیویورک تایمز

WordleBot زاییده فکر جاش کاتز، متیو کانلن و یک تیم کوچک در The Upshot، گروه تجسم داده تایمز است. این ربات قبل از اینکه نیویورک تایمز بازی را خریداری کند در حال توسعه بود، اما در 7 آوریل به عموم ارائه شد. WordleBot در اولین تجسم خود، پاسخ تقریباً 2300 راه حل ممکن را می دانست و کلمه ای را انتخاب کرد که به آن اجازه حل دهد. بازی در حدس و گمان کمتر ممکن است، با فرض اینکه هر یک از راه حل های باقی مانده به همان اندازه محتمل باشد.

آقای کاتز و آقای کانلن، دو ویرایشگر گرافیک، در 17 آگوست اعلام کردند که الگوریتم WordleBot به روز شده است به طوری که دیگر لیست راه حل های 2300 کلمه ای را نمی داند.

در عوض، ربات «تقریباً 4500 کلمه انگلیسی نسبتاً رایج را بر اساس آنچه که در مورد کلماتی که تاکنون راه‌حل بوده‌اند مشاهده کرده است، احتمال اینکه راه‌حل وردل باشد را تعیین کرده است». آقای کاتز گفت.

او در مصاحبه ای افزود: آنچه مهم است به خاطر بسپارید این است که اولین انتخاب ربات بر اساس الگوریتم خودش است، نه بر اساس حدس های کاربران.

این به روز رسانی همچنین کلمه شروع مورد علاقه خود را از CRANE به SLATE تغییر داد.

این چند پیشنهاد آنلاین به بازیکنان داد تا کرین را کنار بگذارند و به جای آن کلمه SLATE را امتحان کنند. آقای کاتز گفت، اما لزوماً هیچ مشکلی با کلمه اصلی قبلی وجود ندارد.

او افزود: «من فکر می‌کنم که هر کدام یک کلمه شروع عالی است. “تفاوت بین بهترین و بهترین دوم ناچیز است.”

کلمه اصلی من RAISE است زیرا تعادل خوبی بین حروف صدادار و صامت های رایج S و R دارد. ویرایشگر جدول کلمات متقاطع، ویل شورتز، از AROSE استفاده می کند. میانگین تعداد حدس‌های او کمی بهتر از حدس‌های من است – کمی کمتر از چهار در مقابل چهار حدس‌های من – بنابراین شاید برای مدتی حرف او را امتحان کنم.

سی جی رابینسون در تجزیه و تحلیل داده ها به این گزارش کمک کرد.


Wordle اکنون در برنامه جدول کلمات متقاطع نیویورک تایمز برای iOS و Android با یک حساب رایگان نیویورک تایمز در دسترس است.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما