تظاهرات در کلمبیا علیه اصلاحات مالیاتی رئیس جمهور پترو

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

هزاران معترض روز دوشنبه علیه اصلاحات اقتصادی و اجتماعی پیشنهادی گوستاوو پترو، رئیس جمهور چپگرای کلمبیا – که به گفته او با نابرابری مبارزه خواهد کرد – تنها 50 روز پس از روی کار آمدن او راهپیمایی کردند.

پترو 62 ساله قول داده است که از طریق معامله با گروه های شورشی و باندهای جنایتکار به دنبال “صلح کامل” باشد و از قانونگذاران خواسته است اصلاح مالیاتی را تصویب کنند که 5.6 میلیارد دلار اولیه برای برنامه های اجتماعی در سال آینده جمع آوری می کند.

این اصلاحات مالیات افرادی را که بیش از 2259 دلار در ماه درآمد دارند، حدود 10 برابر حداقل دستمزد، افزایش می دهد و معافیت ها را حذف می کند.

پترو از طریق اتحاد با طیف وسیعی از احزاب، اکثریت کنگره را به دست آورده است. حزب راست‌گرای مرکز دموکراتیک به رهبری رئیس‌جمهور سابق آلوارو اوریبه، بسیاری از مخالفان را به پیشنهادات او رهبری کرده است.

به گفته دفتر شهردار، حدود 5000 نفر که بسیاری از آنها تابلوهایی با شعارهایی مانند “نه به اصلاحات مالیاتی” در دست داشتند، در بوگوتا راهپیمایی کردند.

برخی از راهپیمایان حکومت پترو تاکنون را با استبداد مقایسه کردند و گفتند که مخالفت‌ها با دولت او افزایش خواهد یافت.

جیمز دوک، کارمند فناوری اطلاعات، گفت: “آقای پترو، شما در نحوه حکومت خود اشتباه می کنید.”

پترو همچنین تغییراتی را در مراقبت‌های بهداشتی پیشنهاد کرده است، اصلاحات ارضی که به کشاورزان فقیر املاک را با نرخ‌های پایین‌تر از بازار می‌فروشد و اصلاحاتی را در رأی‌گیری انجام می‌دهد.

فرانسیسکو آریاس، معترض در پلازا بولیوار بوگوتا، گفت: “این به حقوق بازنشستگی من آسیب می رساند، به مراقبت های بهداشتی من آسیب می رساند، به مالکیت خصوصی آسیب می رساند، ما باید به خانواده ها احترام بگذاریم.”

راهپیمایی های مسالمت آمیز در مدلین، کالی، ارمنستان و ویلاوینسسیو نیز برگزار شد.

پترو در توییتی گفت که به حق معترضان برای ابراز نظر احترام می‌گذارد، اما دولت او نیز حق دارد با اطلاعات نادرست مبارزه کند.

(رویترز)

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما