jeejowbanner

(تصاویر) ناتوانی کوبا در آتش سوزی پایانه نفتی

فرماندار استان ماتانزاس کوبا روز دوشنبه اعلام کرد که سومین مخزن نفت خام در پایانه نفتی اصلی این کشور نیز آتش گرفته و فرو ریخته است.

به گزارش فرارو، گزارش‌ها حاکی است که نفت را جاری می‌کند به شعله‌های آتش مخزن دیگری که از دو روز آتش گرفته است، دامن زد تا بزرگ‌ترین سانحه قبل در صنعت نفت کوبا طی چندین دهه اخیر رخ داده است.

تصاویر نشان می‌دهد ستون شعله‌های آتش رو به آسمان می‌رود و دود سیاه غلیظ ناشی از آن آسمان را تا هاوانا تیره ساخته است. با فروریختن یک مخزن نفت پیش از نیمه شب و یک مخزن دیگر در حوالی ظهر دوشنبه، انفجارهای مهیبی منطقه را لرزاند.

در انفجارهایی که در بندر ماتانزاس کوبا رخ داد یک نفر جان باخته و تعداد مجروحان با ۴ نفر به ۱۲۵ نفر افزایش یافت.

آتش سوزی که در نتیجه اصابت صاعقه به تاسیسات ذخیره سازی نفت خام در یک منطقه صنعتی در شهر ماتانزاس واقع در غرب کوبا آغاز شد، علیرغم مبارزه‌ای که برای مدت طولانی ادامه داشت، هنوز متوقف نشده است.

تعداد افراد اعلام شده از این منطقه از مرز 400 نفر گذشته است.

اولوس خورخه، رئیس اداره ملی آتش نشانی کوبا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که این آتش سوزی می‌تواند برای روزها ادامه داشته باشد. او: درجه حرارت بالا کار را بسیار کرده است.

از آنجایی که ماتانزاس از آنجایی که در تامین برق کوبا بسیار مهم است، از کار افتاده است، تنها 6 درصد کشور کوبا می‌تواند برق تامین شود.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما