(تصاویر) اسپکتر؛ اولین خودروی برقی رولز رویس

فرارو- پیشرفت فناوری خودروهای الکتریکی این امکان را برای رولزرویس فراهم کرده است که بدون پیشرانه در خودروی جدید خود از خودرو استفاده می کند. ماموریت این شرکت این است که تا پایان سال ۲۰۳۰ به یک شرکت کاملاً الکتریکی تبدیل شود. این شرکت به تازگی از اولین خودروی الکتریکی به نام Spectre رونمایی کرده است.

به گزارش فرارو به نقل از rahnamato، رولزرویس با تولید خودروی جدید خود به بخش تولید به نام «سوپر کوپه الکتریکی فوق لوکس» وارد شده است. این خودروی برقی ممتاز به عنوان جانشین خودروی «فانتوم کوپه» معرفی می‌شود.

طراحی Spectre با سایر خودروها رولزرویس تفاوت چشمگیری ندارد. گرچه عریض‌ترین کارخانه جلوپنجره رولزرویس را می‌کند. این جلوپنجره توسط ۲۲ ال‌ای دی روشن می‌شود و در بالای آن یک مجسمه Spirit of Ecstasy قرار دارد.

اولین خودروی برقی رولز رویس

این خودرو با ضرب درگ 0.25، آیرودینامیک‌ترین خودروی رولز در طول تاریخ است. فضای داخلی آن نیز پیشرفته‌ترین کابین را در میان خودروهای رولزرویس دارا می‌باشد.

یکی از نکات برجسته این طراحی، قابلیت سفارشی Starlight Doors می‌باشد. این قابلیت ۴۷۹۶ نقطه نورانی در فضای داخلی به استثنای هدلاینر را می‌دهد. صندلی‌های جلو این خودرو نیز از یک خیاطی بریتانیایی الهام گرفته شده اند.

قدرت نهایی، برد و اعداد مربوط به عملکرد Specter هنوز در حال اصلاح است. سوار رولز Spectre می‌گوید خروجی ۵۷۷ اسب بخار (۴۳۰ کیلووات) و ۶۶۴ پوند فوت (۹۰۰ نیوتن متر) گشتاور را می‌دهد. مطابق با استانداردهای EP برد تخمینی آن با یک بار شارژ معادل ۲۶۰ مایل (۴۱۸ کیلومتر) می‌باشد و در مدت ۴.۴ ساعت به شتاب ۰-۶۰ مایل بر ساعت (۰-۹۶ کیلومتر بر ساعت) دست پیدا می‌کند.

اولین خودروی برقی رولز رویس

اینها همه اعداد قابل توجهی هستند. اما Specter بر روی عملکرد و کارایی مشخص نیست. بلکه این لوکس‌ترین حس را به خودرو راننده القا می کند و سیستم تعلیق جدید Planar نیز به انجام این ماموریت کمک می‌کند.

این سیستم تعلیق با جدا کردن میله‌های ضد غلت خودرو، به هر چرخ اجازه می‌دهد تا به طور مستقل عمل کند و سواری نرم‌تری را ارائه دهد. همچنین معایب رانندگی سریع در شرایطی که کیفیت سطح جاده مناسب نیست را کاهش دهد. Spectre در سه ماه چهارم سال ۲۰۲۳ در اختیار مشتریان خود قرار خواهد گرفت.

اسپکتر؛  اولین خودروی برقی رولز رویس

اسپکتر؛  اولین خودروی برقی رولز رویس

اولین خودروی برقی رولز رویس

اولین خودروی برقی رولز رویس

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما