jeejowbanner

ترامپ و دیگر جمهوری خواهان از هم اکنون نتایج میان دوره ای را مورد تردید قرار داده اند


واشنگتن
CNN

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا روز سه‌شنبه در شبکه‌های اجتماعی پستی منتشر کرد تا مشروعیت انتخابات میان‌دوره‌ای در ایالت حساس پنسیلوانیا را مورد تردید قرار دهد. “دوباره شروع کنیم!” او نوشت. “انتخابات تقلبی!”

شواهد فرضی ترامپ؟ مقاله ای در یک سایت خبری جناح راست که هیچ تقلبی را نشان نمی دهد. در عوض، مقاله به طور بی‌پایه‌ای شبهه‌ای را در مورد داده‌های رأی‌گیری غیابی ایجاد کرد که مقاله به وضوح توضیح نداد.

در سال 2020، ترامپ و متحدانش تلاش طولانی مدتی برای بی‌اعتبار کردن نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری انجام دادند و ماه‌ها وقت گذاشتند تا زمینه را برای ادعاهای دروغین پس از انتخابات خود مبنی بر دزدیده شدن انتخابات فراهم کنند. اکنون، در هفته‌های منتهی به روز انتخابات 2022، برخی از جمهوری‌خواهان لفاظی‌های مشابه – و به‌طور مشابه ناصادقانه‌ای را به کار می‌برند.

ترامپ تنها جمهوری خواه نیست که تلاش می کند بی اساس سوء ظن را در مورد انتخابات میان دوره ای در پنسیلوانیا ایجاد کند، ایالتی که می تواند تعیین کند که کدام حزب سنای ایالات متحده را کنترل می کند.

پس از اینکه لی چپمن، رئیس موقت انتخابات پنسیلوانیا، هفته گذشته به ان‌بی‌سی نیوز گفت که ممکن است «روزها» طول بکشد تا شمارش آرا تکمیل شود، داگ ماستریانو، نامزد فرمانداری جمهوری‌خواه، که بارها تئوری‌های توطئه نادرست درباره انتخابات 2020 را ترویج کرده است. گفت در یک برنامه جناح راست که توسط سازمان لیبرال Media Matters برای آمریکا نظارت می شود: “این تلاشی است برای رفع مشکل.”

این نیست. شمارش آرا صرفاً به زمان نیاز دارد – به ویژه همانطور که چاپمن اشاره کرد، زیرا مجلس قانونگذاری ایالتی تحت کنترل جمهوری خواهان از تصویب یک لایحه بدون رشته برای اجازه دادن به شهرستان ها برای شروع پردازش برگه های پستی زودتر از صبح روز انتخابات خودداری کرده است.

اما دیگر جمهوری خواهان برجسته روی هم انباشته شدند. سناتور تد کروز از تگزاس پیوندی به مقاله ای در مورد نظرات چپمن و اضافه: «چرا فقط شهرهای آبی دموکرات هستند که «روزها» طول می کشد تا آرای خود را شمارش کنند؟ بقیه کشور در شب انتخابات این کار را انجام می دهند.»

حتی جدای از این واقعیت که شهرهای بزرگی که تمایل به دموکرات دارند، آرای بیشتری نسبت به شهرستان‌های کوچک روستایی که تمایل به جمهوری‌خواه دارند، دارند، ادعای کروز کاملاً نادرست است.

شهرستان‌ها از همه نوع در سراسر کشور – از جمله، همانطور که PolitiFact اشاره کرد، برخی از شهرستان‌های جمهوری‌خواه در ایالت کروز تگزاس – شمارش آرای خود را در شب انتخابات کامل نمی‌کنند. در واقع، برای بسیاری از شهرستان ها غیرممکن است که در شب انتخابات شمارش نهایی داشته باشند.

حتی برخی از جمهوری‌خواه‌ترین ایالت‌های کشور، برگه‌های رای غایب را می‌شمارند (یا در برخی موارد، به‌طور خاص برگه‌های رای غایب از اعضای ارتش و شهروندان خارج از کشور) که روزها پس از روز انتخابات می رسند، به شرطی که در روز انتخابات علامت پست گذاشته شده باشند. و برخی از ایالت‌ها، از جمله برخی که توسط جمهوری‌خواهان رهبری می‌شوند، چند روز پس از روز انتخابات به رای‌دهندگان فرصت می‌دهند تا مشکلات مربوط به امضای خود را برطرف کنند یا مدرک هویتی را که در روز انتخابات نداشتند ارائه کنند.

مقامات انتخابات آمریکا برندگان یا مجموع آرای رسمی را در شب انتخابات اعلام نمی کنند. در عوض، رسانه ها بر اساس داده های ناقص پیش بینی های غیر رسمی می کنند.

چالش‌های سلامت نامزد دموکرات در انتخابات سنای پنسیلوانیا، فرماندار جان فترمن، نیز برای ایجاد تردید پیشگیرانه در مورد نتیجه احتمالی مورد استفاده قرار گرفته است.

پس از شکست ترامپ توسط جو بایدن در سال 2020، برخی از شخصیت های دست راستی اصرار داشتند که انتخابات باید به سرقت رفته باشد زیرا بایدن نامزد ضعیفی بود. همانطور که Media Matters اشاره کرد، در شبکه فاکس هفته گذشته، تاکر کارلسون مجری برنامه‌های پربیننده استدلال مشابهی در مورد رقابت سنای پنسیلوانیا ارائه کرد – به مردم پیشنهاد کرد که پیروزی فترمن را نپذیرند زیرا برای نامزدی که با مردم مشکل داشته است “به‌طور شفاف پوچ” خواهد بود. صحبت کردن و پردازش شنوایی از سکته مغزی در ماه مه به طور قانونی غالب است.

اما هیچ چیز مشکوکی در مورد پیروزی فترمن در ایالتی که بایدن با بیش از 80000 رای در سال 2020 به دست آورد، وجود ندارد. همچنان او را بسیار مطلوب تر نگاه کنید بیش از آنچه که آنها رقیب جمهوریخواه او، دکتر مهمت اوز را می بینند.

شهر دیترویت، مانند سایر شهرهای تحت تسلط دموکرات ها با جمعیت سیاه پوست، هدف تئوری های توطئه نادرست ترامپ و دیگران در سال 2020 بوده است. و اکنون جمهوری خواهانی که برای ریاست انتخابات میشیگان نامزد می شوند، اعتبار ده ها هزار رأی دیترویت در سال 2022 را به چالش می کشند.

کمتر از دو هفته مانده به روز انتخابات، کریستینا کارامو، منکر انتخابات 2020 و نامزد جمهوری خواهان برای وزارت امور خارجه میشیگان، شکایتی را تنظیم کرد و از دادگاه خواست که استفاده از برگه های رای غایب در دیترویت را “توقف” کند، اگر آنها شخصاً به دست نیامده بودند. در دفتر منشی و اعلام کنید که فقط آن دسته از برگه‌هایی که از طریق درخواست‌های حضوری به دست آمده‌اند، می‌توانند در این انتخابات “معتبر” شوند. این درخواست به طور بالقوه به معنای رد هزاران رای است که قبلاً به طور قانونی توسط ساکنان دیترویت داده شده است – در ایالتی که قانون اساسی آن به ساکنان این حق را می‌دهد که از طریق پست، برگه‌های رای غایب را درخواست کنند.

دیترویت نیوز گزارش داد که وکیل کارامو به طور مبهم این درخواست را در جلسات پایانی روز جمعه ملایم کرد. و دیگر جمهوری خواهان برجسته تاکنون چنین کرده اند فاصله خود را حفظ کردند از شکایت

با این وجود، این کت و شلوار جدولی را برای کارامو، که در نظرسنجی‌ها عقب است، آماده می‌کند تا مشروعیت شکست را رد کند.

سایر نامزدهای جمهوری خواه به طور مبهم به احتمال تقلب دموکرات ها در روز انتخابات یا هنگام شمارش آرا اشاره کرده اند.

واشنگتن پست گزارش داد، سناتور جمهوری‌خواه رون جانسون از ویسکانسین این هفته به خبرنگاران گفت که «ما خواهیم دید که چه اتفاقی می‌افتد» در مورد پذیرش نتایج رقابت‌های انتخاب مجدد او، و افزود: «منظورم این است که آیا در انتخابات اتفاقی خواهد افتاد. روز؟ آیا دموکرات‌ها چیزی در آستین دارند؟»

دیلی بیست گزارش داد که بلیک مسترز، نامزد جمهوریخواه سنا در یک رقابت تنگاتنگ در آریزونا، داستانی را در یک رویداد اکتبر در مورد اینکه چگونه نمی تواند ثابت کند که اگر با 30000 رای سناتور فعلی دموکرات مارک کلی را شکست دهد، نمی تواند ثابت کند که این درست نیست. ، افراد ناشناس فقط “40000” را برای کلی پیدا نمی کنند. او داستان مشابهی را در رویدادی در ماه ژوئن گفت.

هیچ مبنایی برای این پیشنهاد وجود ندارد که ده ها هزار رأی تقلبی به شمارش هر ایالت اضافه شود. اما نظر مسترز، مانند شکایت کارامو، تأثیر بسیاری از داستان‌های روز قبل از انتخابات ترامپ در سال 2020 را نشان می‌دهد: رای‌دهندگان اصلی جمهوری‌خواه نسبت به هر نتیجه‌ای که مطابق خواسته‌شان نیست، بی‌اعتماد باشند.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

تماس با ما