تراس Audubon در حال گسترش یک شاخه زیتون به محله خود است

اگر به سمت پایین برادوی بالا در واشینگتن هایتس می روید، از مغازه دودفروشی و سالن ابرو کشیدن و Chipotle رد شوید و به سمت راست نگاه کنید. خیابان 156، صومعه‌ای از ساختمان‌های فرهنگی باشکوه را خواهید دید تا حد زیادی از محله بریده شده است.

این تراس Audubon است، مجموعه‌ای از سازه‌های نئو-ایتالیایی رنسانس، که بین سال‌های 1904 و 1930 در اطراف یک حیاط مستطیلی شکل در بخشی از املاک سابق جان جیمز آدوبون، طبیعت‌شناس بود.

در سال‌های اولیه زندگی، تراس و مؤسسه بنیان‌گذار آن، «انجمن هیسپانیک آمریکا» به روی محله‌ای که در آن زمان عمدتاً حومه شهر بود، باز بود که از شمال با یک پلکان دوتایی بزرگ به آن نزدیک می‌شد. اما فضای باز در خیابان 156 توسط یک ساختمان جدید در اواسط دهه 1920 پر شد و یک دهانه باریک در برادوی به عنوان ورودی اصلی باقی ماند.

از آن زمان، این مجموعه فرهنگی، که تقریباً یک بلوک کامل شهری را بین برادوی و ریورساید درایو ایست اشغال می‌کند، دیوارهای بلندی را در خیابان‌های 155 و 156 به محله ارائه کرده است. ورودی دروازه‌ای در برادوی تابلوهای کمی دارد که کسی را در داخل آن نشان دهد، و در سال‌های اخیر، بیشتر ساختمان‌های تراس به روی عموم بسته شده‌اند.

اما تغییر در راه است. دو موسسه Audubon Terrace – تغییر نام دادند موزه و کتابخانه انجمن هیسپانیک و آکادمی هنر و ادبیات آمریکا – در حال نوسازی و برنامه‌ریزی گسترده‌ای هستند که قصد دارند تراس را به محله عمدتاً لاتین تبار و به طور کلی شهر باز کنند. در طول سال‌ها، موسسات گاهی اوقات از همسایگان خود دور بوده‌اند، در حالی که انجمن اسپانیایی‌ها حتی در دهه 1990 به دلیل آنچه منتقدان آن را نادیده‌انگاری اروپامحور رهبرانش نسبت به جامعه اطراف و عمدتاً دومینیکن می‌دانستند، مورد انتقاد قرار گرفت.

تلاش‌ها برای فراگیری در ماه مارس، زمانی که درهای ساختمان اصلی معماری خیره‌کننده انجمن اسپانیایی برای اولین بار در شش سال گذشته به روی عموم باز می‌شوند، شتاب بیشتری خواهد گرفت. این انجمن که دارای دو ساختمان در ضلع جنوبی تراس و یک ساختمان در شمال است، مخزن مجموعه ای فوق العاده غنی از بیش از نیم میلیون آیتم مربوط به هنر و فرهنگ دنیای اسپانیایی و پرتغالی زبان است. . این موسسه، و در کل Audubon Terrace، چشم انداز آرچر ام. هانتینگتون، یک کلکسیونر و هیسپانوفیلی سرسخت بود که ثروت هنگفتی را از ناپدری خود، یک نجیب زاده راه آهن، به ارث برده بود.

اما فضای مشخص ساختمان اصلی جامعه، محوطه طاقدار، به سبک رنسانس اسپانیایی، که دارای جزئیات زیبای سفالی و پرتره ای از دوشس آلبا اثر فرانسیسکو دی گویا و لوسینتس – که بیشتر با نام گویا شناخته می شود – است. از سال 2017 به دلیل بازسازی بسته شده است. همچنین گالری که ویژن اسپانیا را در خود جای داده است، 14 تابلوی یادبود از نقاش چیره دست والنسیایی خواکین سورولا و باستیدا.

در ماه مارس، به مناسبت بزرگداشت صدمین سالگرد مرگ سورولا، انجمن دادگاه اصلی بازسازی شده و به روز شده، گالری سورولا و تراس بالایی را بازگشایی خواهد کرد، فضایی روباز که به ال سید و دیگر مجسمه های زیبا نگاه می کند. تابلوهای چشم نواز جدید در دروازه برادوی ساخته خواهد شد.

بازسازی‌ها، که بخشی از یک طرح جامع گسترده‌تر است، کار شرکت‌های معماری Beyer Blinder Belle و Selldorf، تیم توسعه فعلی مجموعه Frick است.

این موزه همچنین نمایشگاه های متعددی را در سال جاری برگزار خواهد کرد که اولین نمایش های بزرگتر در این فضاها در بیش از یک دهه گذشته است. یکی از نمایشگاه‌ها، «پیکاسو و لا سلستینا»، پنجاهمین سالگرد مرگ این نقاش اسپانیایی را با بررسی رابطه‌اش با یکی از معروف‌ترین رمان‌های مهم در ادبیات اسپانیا برگزار می‌کند.

در انتهای غربی تراس، آکادمی هنر و ادبیات آمریکا، یک انجمن افتخاری، همچنین در حال ارتقاء پردیس سه ساختمانی خود برای بهبود گردش و دسترسی ضعیف آن است. بهبودهای برنامه ریزی شده شامل نوسازی سالن آن است که در حال حاضر به خوبی در حال انجام است. از امسال، آکادمی بخش بزرگی از ساختمان شرقی خود را برای ایجاد استودیوهای هنرمندان برای یک برنامه اقامتی پیش بینی شده در استودیو، که اولین تلاش از این دست در تاریخ آکادمی است، به وجود می آورد.

این مؤسسه به طور سنتی تنها سه ماه در سال درهای خود را به روی عموم باز می کند، تا نمایشگاه های هنری که توسط اعضای خود یا برندگان جوایز معتبر آن ساخته می شود. با این حال، از پاییز آینده، این گروه قصد دارد برای اولین بار در بیش از 50 سال، برنامه های سراسر سال را ارائه دهد.

کودی آپتون، مدیر اجرایی آکادمی، گفت: “ما می خواهیم ارتباط بیشتری با جامعه محلی و شهر نیویورک به طور گسترده تر برقرار کنیم.” ما امیدواریم که نمایشگاه‌های بیشتری در گالری‌هایمان داشته باشیم که جذابیت داشته باشد و نشان دهد که ما در واشنگتن هایتس هستیم.»

شاید بلندپروازانه ترین هدف بازسازی گروه نیز بحث برانگیزترین باشد: ساخت راهرویی که دو ساختمان اصلی رنسانس نئوایتالیایی خود را که در سراسر تراس روبروی یکدیگر قرار دارند، به هم متصل می کند. این راهرو در امتداد خط در غرب مجموعه قرار می گیرد و یک ورودی اصلی جدید و قابل دسترس برای ویلچر در مرکز آن قرار دارد.

اما این راهروی پیش‌بینی‌شده با همسایه‌ها در سه ساختمان آپارتمانی ریورساید درایو، دو تا مستقیماً در غرب تراس و سومی در خیابان 156 برخورد کرده است. طرح راهروی که در پاییز 2021 به عموم ارائه شد، یک دیوار شیشه‌ای رو به تراس اما دیواری با روکش برنزی رو به غرب را نشان می‌داد که همسایگان اعتراض کردند که ده‌ها تن از آن‌ها را از نور و مناظری که برای دهه‌ها از آن لذت می‌بردند محروم می‌کند.

در جلسه بعدی در اکتبر، آقای آپتون گزارش داد که یک طرح تجدید نظر شده دیوار غربی برنزی را با شیشه جایگزین می کند. اما همسایه‌ها از اینکه آکادمی قصد داشت راهرو را ادامه دهد، نگران بودند و از اینکه هیچ طرح یا نمونه مواد جدیدی به آنها نشان داده نشود، ناامید بودند.

آقای آپتون در ایمیلی گفت که طراحی جدید ارتفاع دیوار غربی راهرو را در مرکز آن به 17 فوت کاهش می دهد، یعنی دو و نیم فوت کاهش می یابد. او گفت که امیدوار است این برنامه های اصلاح شده را در این ماه به همسایگان نشان دهد.

از آنجایی که Audubon Terrace یک منطقه تاریخی است، آکادمی موظف است برنامه های به روز شده خود را در جلسات عمومی قبل از انجمن 12 و کمیسیون حفاظت از مکان های دیدنی شهر، که باید کار را تأیید کند، ارائه کند.

در انجمن اسپانیایی‌ها، هدف اصلی بازسازی‌ها، باز کردن موزه از لحاظ فیزیکی و تصویری است، که تراس و موزه را نه تنها برای اولین بار با صندلی چرخدار در دسترس قرار می‌دهند، بلکه جامعه را به طور فعال به یک منطقه فرهنگی دعوت می‌کنند که ساکنان آن منطقه از آن استفاده نکرده‌اند. همیشه خوش آمدید

گیوم کینتز، متصدی سابق هنر اسپانیایی و آمریکای لاتین در موزه لوور پاریس که اسپانیایی زبان شد، می‌گوید: «هدف اصلی من واقعاً نه تنها زنده کردن موزه، بلکه بازگرداندن زندگی به موزه است. مدیر جامعه دو سال پیش. “این یک سازمان بزرگ کم ارزش و کم استفاده است، و من می خواهم آن را به جایی که در آغاز قرن بیستم داشت بازگردانم.”

او افزود که در حالی که قصد دارد دسترسی این موسسه جهانی باشد، “مسئولیت اصلی ما به عنوان یک موزه تعامل با جامعه فوری است.”

چنین مهمان نوازی نسبت به همسایگان همیشه در جامعه به نمایش گذاشته نشده است.

در سال 1993، تئودور بیردزلی، مدیر وقت آن، به مجله ArtNews گفت که دلیل او برای عدم تبلیغ موزه در جامعه اطراف آن این است که ساکنان آن «سطح پایینی از فرهنگ» دارند. این احساسات، در هماهنگی با توصیف محله توسط جورج اس. مور، رئیس وقت جامعه، به عنوان “زاغه های بدون مالیات”، اعتراض مردم محلی دومینیکن را برانگیخت. در یکی از این تظاهرات، معترضان به تعقیب آقای بیردزلی در تراس Audubon پرداختند و شعار می دادند: “Beardsley, Racista!”

یک سال بعد، آقای بیردزلی از جامعه رفت، اما در سال 2006، هیئت امنای مؤسسه به اتفاق آرا به ترک محله برای یک مکان جدید نامشخص در مرکز شهر رأی دادند. این یک طرح کوتاه مدت بود.

بن بست گذشته جامعه از واشینگتن هایتس نیز فراتر رفت.

فیلیپ دو مونتبلو، مدیر سابق موزه هنر متروپولیتن که به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد، گفت: «برای مدت طولانی، همانطور که می‌دانیم، جامعه اسپانیایی نه تنها به جامعه خود، بلکه به جامعه موزه‌ها پشت کرد. رئیس هیئت امنای انجمن در سال 2015. «دانشجویان حتی برای ورود به آن مشکل داشتند. مفهوم بازدیدکننده به معنای مزاحمت بود. این امر باعث می‌شود یک متصدی در انجام تحقیقات خود منصرف شود.»

آقای د مونتبلو خاطرنشان کرد، با این حال، عدم تعادل در مجموعه که به نفع هنر اسپانیا بود، طی چند دهه گذشته با کسب مقدار قابل توجهی از هنر آمریکای لاتین اصلاح شده است.

بر اساس تجزیه و تحلیل اجتماعی اکسپلورر از یک نظرسنجی سرشماری 2016-2020، انتصاب آقای کینتز به عنوان مدیر، به تعامل جامعه با واشنگتن هایتس، که حدود دو سوم ساکنان آن اسپانیایی تبار هستند، قوت جدیدی بخشیده است. چهل و پنج درصد این محله از تبار دومینیکن، 6 درصد مکزیکی و 5 درصد پورتوریکویی هستند.

آقای کینتز گفت: “ما در اینجا فرصتی داریم تا با هم چیزی را بازسازی کنیم.” ما می‌خواهیم برای آنها وسیله‌ای باشیم و می‌خواهیم فرصتی برای آنها باشیم. بنابراین این روحیه بازسازی و مشارکت هایی است که از زمان ورود من با هم ایجاد کرده ایم.»

یکی از اهداف این برنامه حمایت از آثار هنرمندان معاصر است. برای این منظور، جامعه مشارکت پرباری را با اتحاد هنرهای منهتن شمالی، یک گروه غیرانتفاعی به نام NoMAA دنبال کرده است.

سال گذشته، انجمن نمایشگاهی از نقاشی‌های دیواری جدید – به سفارش HBO و در اصل توسط HBO و NoMAA در تئاتر یونایتد پالاس سازماندهی شد – به نمایش گذاشت که مشارکت مهاجران لاتینکس در منهتن بالا را از دهه 1890 تا امروز مستند می‌کرد. کالج بوریکوا، همسایه جامعه در تراس، نیز شرکت کرد. علاوه بر این، این انجمن میزبان نمایشی در ساختمان شرقی خود بود که سیر تکاملی «در ارتفاعات»، موزیکال و فیلم لین-مانوئل میراندا، اهل منهتن بالایی را نشان می‌داد.

انجمن همچنین با NoMAA شریک شد تا اولین بار سالانه گروه ها را منتشر کند درخواست برای نصب آثار هنری در تراس در تابستان. برنده، “مکعب نارنجی، 2014″، یک چیدمان تعاملی توسط هنرمند آرژانتینی الاصل منهتن بالایی مارتا چیلیندرون، در ماه ژوئن به نمایش در خواهد آمد.

Niria E. Leyva-Gutiérrez، مدیر اجرایی NoMAA، گفت: «این واقعا یک روش زیبا و به موقع برای ازدواج با مؤسسات ما است.

او در مورد انجمن اسپانیایی گفت: «آنها به طور سنتی عادت داشتند با هنرمندان مرده سروکار داشته باشند، بنابراین ما با این هنرمندان زنده و نفس گیر هستیم. من فکر می‌کنم که آنها واقعاً علاقه‌مند به یافتن راه‌هایی برای انجام این کار هستند، به‌ویژه به این دلیل که متعهد به کشف بهترین نحوه تعامل با جامعه هستند.»

برای به روز رسانی ایمیل هفتگی در مورد اخبار املاک و مستغلات مسکونی، اینجا ثبت نام کنید.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما