بودجه مورد نیاز برای خرید مسکن در گرانترین شهرهای ایران

فرارو– قیمت متوسط ​​مسکن در تهران به بالاترین سطح خود رسیده و آخرین آمار رسمی اصفهان و تبریز را بعد از پایتخت گرانترین شهرهای کشور معرفی می کند. الان خرید خانه متری در تهران به‌طور متوسط ​​چهار میلیارد و 200 میلیون تومان آب می‌خورد و در برخی از محله‌های اصفهان قیمت مسکن با ارزش خانه‌های منطقه یک پایتخت برابر است. در مقابل اگر ارزان‌ترین محله‌های اصفهان و تبریز را می‌توانید بخرید خانه‌های تا صد متر با بودجه زیر یک میلیون میلیارد وجود دارد.

قیمت خانه های ۸۰ تا ۱۰۰ متر در تهران

به گزارش فرارو، قیمت مسکن در منطقه یک تهران به متری ۸۴ میلیون تومان رسیده و به‌عنوان‌ترین نقطه پایتخت در این بازار، می‌شود. با این امکان در بالای شهر تهران ارقام پیشنهادی از این فروشنده‌ها خیلی بیشتر باشد. مثل واحد ۹۲ متری در محله کامرانیه که ارزش هر متر آن ۹۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده و قیمت کل آن به هشت میلیون و ۷۰۰ میلیون تومان می‌رسد. این واحد که سال ۸۵ با آسانسور، انباری و پارکینگ فروخته می‌شود ساخته شده است. اگر به‌جای شمال تهران برای خرید مسکن مرکز شهر برویم بر اساس آمار متوسط ​​قیمت مسکن باید بین ۲۵ تا ۳۲ میلیون تومان باشد. با همین بودجه می‌شود حوالی میدان میدان آپارتمان ۹۶ متری را خرید. قیمت کل این واحد سه میلیارد و 500 میلیون تومان است که باید ارزش هر متر آن را حدود 36 میلیون و 400 هزار تومان بدانیم. این آپارتمان آسانسور، انباری و پارکینگ دارد و سال ۸۷ ساخته شده است. قیمت آپارتمان در منطقه ۱۸ تهران به متری ۲۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و این رقم درقیاس با سایر مناطق پایتخت کمتر است. در محله یافت‌آباد که در منطقه ۱۸ واقع شده است آپارتمان ۸۹ متری در ازای دو میلیارد و ۹۱ میلیون تومان در حال فروش است و بابت هر مترمربع از این واحد ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌کند. این واحد سال ۹۷ ساخته شده است.

قیمت خانه های ۸۰ تا ۱۰۰ متر در اصفهان

قیمت مسکن در اصفهان با گران‌ترین مناطق تهران برابری کند. طبق آمارهای رسمی ارزش هرمتر آپارتمان در منطقه یک تهران به 84 میلیون تومان در محله مرداویج اصفهان آپارتمانی آگهی شده است که مالک بابت هر متر همین رقم را در نظر گرفته است. این واحد 85 متری نوساز می‌شود و برای خرید آن باید هفت میلیارد و 200 میلیون تومان ناقابل کنار گذاشت. در مقابل خرید مسکن در اصفهان می‌توان نصف ارزان‌ترین مناطق تهران را تمام کرد. مانند یکی از آپارتمانهای ۸۵ متری مسکن مهر که در محله بهارستان ۹۹۰ میلیون تومان آگهی شده است. به‌زبان ساده فروشنده بابت هر مترمربع چیزی نزدیک به ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. شش سال از زمان ساخت این واحد می‌گذرد. این وسط در محله ناژوان که در بازار مسکن این شهر چیزی بین گران‌ترین و ارزان‌ترین محله‌ها دسته‌بندی می‌شود، قیمت آپارتمان ۹۵ متری را دو میلیون و ۲۰۰ میلیون تومان اعلام کردند. این واحد که یک سال از عمر بنا آن می‌گذرد متری ۲۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت خانه های ۸۰ تا ۱۰۰ متر در تبریز

قیمت مسکن در گرانترین محله های تبریز از ارزش متوسط ​​خانه های تهران بیشتر است. قیمت مسکن در تهران به قله 41 میلیون و 700 هزار تومان رسیده است، در محله ولیعصر واحد 98 متری چهار میلیارد و 400 میلیون تومان یعنی تقریباً متری 45 میلیون آگهی شده است. این واحد سه سال پیش ساخته شده است. در محله ائل‌گلی تبریز صد متری را دقیقاً دو واحد واحد تومان می‌فروشند. یعنی متری ۲۰ میلیون تومان که برابر با ارزش متوسط ​​خانه‌ها در ارزان‌ترین مناطق تهران است. می‌شود با بودجه در تبریز خانه خرید. در اکباتان تبریز و سایر محله‌های ارزان‌قیمت این شهر تا دلتان می‌شود آپارتمان‌های ۸۰ تا ۱۰۰ متری را زیر یک میلیارد خرید. مثل واحدی صد متری در این محدوده که سال ۱۴۰۰ ساخته شده و دارای قیمت برای فروش ۹۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. متری ۹ میلیون تومان.

مشخصات آپارتمانهای ۸۰ تا ۱۰۰ در گرانترین شهرهای ایران

شهر

محدوده

متراژ

عمر بنا

قیمت

تهران

کامرانیه

۹۲ متر

۱۶ سال

هشت میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان

تهران

میدان انقلاب

۹۶ متر

۱۴ سال

سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان

تهران

یافت‌آباد

۸۹ متر

چهار سال

دو میلیارد و ۹۱ میلیون تومان

اصفهان

مرداویج

۸۵ متر

نوساز

هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان

اصفهان

ناژوان

۹۵ متر

یک سال

دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون

اصفهان

بهارستان

۸۵ متر

شش سال

۹۹۰ میلیون تومان

تبریز

ولیعصر

۹۸ متر

سه سال

چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان

تبریز

ایلگلی

صد متر

۱۱ سال

دو تومان

تبریز

اکباتان

صد متر

یک سال

۹۰۰ میلیون تومان

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما