jeejowbanner

بهترین سواحل جهان برای سال به نقل از Tripadvisor

یادداشت ویراستار: برای باز کردن قفل جهان، خبرنامه هفتگی CNN Travel ثبت نام کنید. اخبار مربوط به باز شدن مقاصد، الهام بخش برای ماجراجویی های آینده، به علاوه جدیدترین اخبار در زمینه حمل و نقل هوایی، غذا و نوشیدنی، محل اقامت و سایر پیشرفت های سفر را دریافت کنید.CNN

دراز کردن در بهترین ساحل جهان کار آسانی نخواهد بود. بایا دو سانچو فقط با قایق یا از طریق نردبان‌هایی که از صخره‌های شیب‌دار به سمت شن‌های طلایی پایین پایین می‌روند قابل دسترسی است.

این ساحل در فرناندو د نورونها، مجمع الجزایری در حدود 220 مایلی (354 کیلومتری) از ساحل سرزمین اصلی برزیل، بخشی از ایالت پرنامبوکو این کشور است. بازدیدکنندگان جزایر با هواپیما یا قایق وارد این جزیره می شوند.

طبق رتبه بندی جدید Tripadvisor، رسیدن به آنجا نیاز به انجام دادن دارد، اما آنچه در انتظار مسافران سرسخت است ارزش تلاش را دارد. بر اساس فهرست سالانه بهترین سواحل جهان که روز سه شنبه منتشر شد، بایا دو سانچو بهترین خط ساحلی جهان برای سال 2023 است.

سال گذشته بایا دو سانچو شماره 7 این لیست بود.

فهرست سواحل بخشی از جوایز انتخاب مسافران Tripadvisor است که بر اساس میلیون ها بررسی ارسال شده توسط مسافران در طول سال 2022 تعیین می شود.

Tripadvisor در تعیین رتبه بندی به کیفیت و کمیت رتبه بندی ها نگاه می کند.

دریای کارائیب سه جایگاه را در 10 رتبه برتر سال 2023 کسب کرده است، از جمله ساحل شماره 2 ایگل در آروبا، شماره 5 ساحل خلیج گریس در ترکز اند کایکوس و شماره 9 ساحل وارادرو در کوبا. سال گذشته سواحل گریس بی و وارادرو به ترتیب در رتبه های اول و دوم قرار گرفتند. ساحل عقاب در سال 2022 شماره 5 بود.

چه چیزی را در مورد این تضاد چشمگیر در ساحل خلیج گریس در ترکز و کایکوس دوست ندارید؟  در فهرست بهترین سواحل جهان در سال 2023، رتبه 5 را دارد.

فهرست 10 سواحل برتر همچنین شامل یک ساحل در ایالات متحده است – ساحل Ka’anapali مائویی در شماره 10. این ساحل در فهرست جداگانه Tripadvisor از 10 سواحل برتر ایالات متحده برای سال 2023 رتبه اول را دارد. Ka’anapali در رتبه اول قرار نگرفت. 10 در فهرست جهانی در سال 2022 و شماره 17 در فهرست ایالات متحده در سال گذشته بود.

کاآناپالی که در ساحل غربی جزیره واقع شده است، دارای سه مایل شن و ماسه سفید و یک مراسم غواصی مشهور در صخره در Puʻu Kekaʻa یا صخره سیاه است. هر شب هنگام غروب آفتاب، مشعل‌هایی در امتداد صخره توسط غواصی روشن می‌شود که سپس در نمایشی دوباره از شاهکار مائویی، پادشاه کاهکیلی، از صخره فرو می‌رود.

در حالی که ساحل کاآناپالی تنها ساحلی بود که به 10 ساحل برتر فهرست جهانی راه یافت، دو ساحل دیگر ایالات متحده در شماره های 11 و 12 داغ شد: ساحل سیستا در سیستا کی، فلوریدا، و جزیره جکیل، دریفت وود جورجیا. ساحل دریا. خلیج Magens در سنت توماس در جزایر ویرجین ایالات متحده نیز در لیست 25 برتر در رتبه 24 قرار گرفت.

اروپا دارای سه ساحل در 10 ساحل برتر سال 2023 است: ساحل Reynisfjara در Vik، ایسلند، در شماره 4، Praia da Falésia در Olhos de Agua، پرتغال، در شماره 6 و Spiaggia dei Conigli ایتالیا در شماره 8. تنها یکی از این سه نفر نیز در 10 نفر برتر سال 2022 ظاهر شد – Spiaggia dei Conigli در سیسیل در سال 2022 شماره 10 بود.

هلال سفید و آب‌های فیروزه‌ای کم عمق Spiaggia dei Conigli در جزیره لامپدوزا سیسیل، تضاد شدیدی با شن‌های سیاه، آب آبی عمیق و ساختارهای ستونی هندسی بازالتی چشمگیر ساحل Reynisfjara است که در «بازی تاج و تخت» ظاهر شد.

Tripadvisor اشاره کرد که در فهرست شامل برخی از گزینه‌هایی است که در دسته سواحل گرم و آفتابی قرار نمی‌گیرند.

سارا فیرشاین، گفت: «بنابراین، چه به‌دنبال بستن بادگیر یا لباس شنا باشید، فهرست ما برای طیف وسیعی از مسافران مناسب است – و حتی ممکن است سرسخت‌ترین شکاکان ساحل را متقاعد کند که مدتی را روی شن‌ها بگذرانند. رئیس سرمقاله تریپادوایزر در یک خبر.

شترسواری غروب آفتاب در ساحل کابل در بروم، استرالیا جذابیت بالایی دارد.

استرالیا با شماره 3 کابل بیچ در بروم، واقع در منطقه کیمبرلی استرالیای غربی، یک جایگاه در بین 10 کشور برتر کسب می کند. یکی از پرتکرارترین تجربیات بروم، شترسواری غروب خورشید در امتداد این خط ساحلی اقیانوس هند به طول 14 مایل (22 کیلومتر) است. Cable Beach در فهرست جهانی سال گذشته شماره 11 بود.

شماره 7 ساحل Radhanagar در جزیره Havelock (Swarag Dweep) در آندامان نشان دهنده هند در لیست است. این ساحل از رتبه 6 خود در سال 2022 یک فاصله کاهش یافته است.

در زیر 10 ساحل برتر در سراسر جهان و در ایالات متحده آمده است. برای ۲۵ نفر برتر در هر دو دسته، به‌علاوه سایر فهرست‌های منطقه‌ای، بهترین‌های Tripadvisor را بررسی کنید.

گیاهان سرسبز هم مرز با ساحل راداناگار در جزیره هاولاک در هند است.  در فهرست جهانی امسال در رتبه هفتم قرار دارد.

1. بایا دو سانچو – فرناندو د نورونها، برزیل
2. ساحل عقاب – آروبا، کارائیب
3. ساحل کابل – بروم، استرالیا
4. ساحل Reynisfjara – ویک، ایسلند
5. ساحل خلیج گریس – ترکز و کایکوس، کارائیب
6. پریا دا فالزیا – اولهوس د آگوا، پرتغال
7. ساحل راداناگار – جزیره هاولوک، هند
8. Spiaggia dei Conigli – سیسیل، ایتالیا
9. ساحل وارادرو – کوبا، کارائیب
10. ساحل کاآناپالی – مائوئی، هاوایی

ساحل کاآناپالی مائوئی در فهرست جهانی رتبه 10 و در بین سواحل ایالات متحده در سال 2023 رتبه اول را دارد.

Tripadvisor یک لیست جداگانه به سواحل ایالات متحده اختصاص داده است.

در ایالات متحده، هاوایی با سه ساحل در بین 10 ساحل برتر، قوی ترین نمایش را داشت، در حالی که فلوریدا و کالیفرنیا هر دو دارای دو ساحل بودند. سواحل جورجیا، اورگان و مین نیز در میان 10 مورد برتر Tripadvisor قرار داشتند.

1. ساحل کاآناپالی – مائوئی، هاوایی
2. ساحل سیستا – سیستا کی، فلوریدا
3. ساحل دریفت وود – جزیره جکیل، جورجیا
4. ساحل حنالی – کائوآی، هاوایی
5. پارک ساحلی هوکیپا – مائوئی، هاوایی
6. پارک ایالتی ساحل هندرسون – Destin، فلوریدا
7. ساحل کانن – ساحل کانن، اورگان
8. ساحل کورونادو – کورونادو، کالیفرنیا
9. ساحل Ogunquit – اوگانکویت، مین
10. یارو لا جولا – لا جولا، کالیفرنیا

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما