jeejowbanner

بهترین زمان برای ارسال پیامک تبلیغاتی

احتمالا ضرب المثل «هر سخنی در جایی و هر نکته مکانی دارد!» را بسیار شنیده باشید. این ضرب المثل، درباره پیامک تبلیغاتی هم صادق است و اگر بخواهیم خیلی ساده تر بگویم: هر پیامک، باید در زمان مناسب خودش ارسال شود. حال سوال اینجاست که بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی چه روزی در هفته و چه ساعتی از روز است؟ بهترین زمان ارسال پیامک، یکی از موضوعات چالشی در مبحث تبلیغات پیامکی است. اگر می‌خواهید پیام‌های تبلیغاتی شما تأثیرگذار باشد و بازدهی بیشتری داشته باشید، باید بهترین زمان را برای تبلیغات پیامکی انتخاب کنید. برای دریافت بهتر از تبلیغات پیامکی، مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم تا بتوان از نکات ذکر شده در آن برای بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده کرد.

۸ صبح تا ۱۲ ظهر؛ بهترین زمان برای پیام دادن به منظور تبلیغات

هیچ‌کس دوست ندارد صبح خیلی زود با صدای پیامک تبلیغاتی از خواب بیدار شود. بنابراین اگر قصد دارید زمان صبح را به ارسال پیامک تبلیغاتی اختصاص دهید، کمی هوشمندانه عمل کنید. در بازه زمانی 8 الی 12، معمولا مردم در مسیر محل کار یا دانشگاه هستند. شبکه‌های اجتماعی را بررسی می‌کنند و پیامک‌ها و ایمیل‌ها را می‌بینند.

اما ارسال این نکته را فراموش نکنید که برای پیامک تبلیغاتی از طریق پنل اس ام اس، باید به نوع کسب و کار خود توجه کنید. به‌عنوان مثال ۸ تا ۱۲ ظهر بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی برای کافی‌شاپ‌ها است. اگر می‌خواهید شعبه جدید کافه را اطلاع‌رسانی کنید یا روی قهوه‌هایتان تخفیف بدهید، ۸ تا ۱۲ ظهر را برای ارسال پیامک تبلیغاتی خود در نظر بگیرید. این بازه زمانی برای رستوران ها هم مناسب است؛ معمولا کارمندها و مدیرها در این زمان به فکر ناهارشان هستند. اگر می‌خواهید رستورانتان را معرفی کنید و تخفیف بدهید، صبح تا ظهر بهترین زمان برای پیام داد است.

۱۲ ظهر تا ۳ بعد از ظهر؛ زمان مناسبی از روز برای ارسال پیامک تبلیغاتی

بسیاری از افراد شاغل یا غیر شاغل در این زمان به میل کردن ناهار می‌پردازند و در همین حین به موبایل خود می‌روند. اگر فکر می کنید، مخاطب شما ممکن است کاری را در این بازه زمانی انجام دهد، پیامک تبلیغاتی کسب و کارتان را به این زمان موکول کنید. به‌عنوان مثال صاحب کارواش می‌تواند در این زمان، پیام‌شان را ارسال کند. احتمالا مشتریان در این بازه زمانی، پیامک را می‌خوانند و عصر به کارواش می‌روند. یا حتی فروشگاه‌های لباس‌هایی که خانم‌ها دارند، در این بازه‌های تبلیغاتی می‌توانند مشتریان را ارسال کنند. زیرا خانم‌ها عاشق خرید و تخفیف هستند و ممکن است زمان عصر را به این کار بپردازند.

۵ عصر تا ۹ شب؛ زمانی که بیشتر افراد به‌سراغ موبایل خواهند رفت

بیشتر افراد جامعه شاغل هستند و از خرید لذت می‌برند. در این بازه زمانی، افراد زیادی در حال بازگشت از محل کار به خانه هستند. در این زمان، در اتوبوس، تاکسی یا مترو نشسته‌اند و سرگرمی‌ها هستند. بنابراین احتمال وجود دارد که پیامک های تبلیغاتی را باز کرده و روی لینک مورد نظر شما نیز کلیک کنید.

به‌عنوان مثال اگر صاحب آرایشگاه و سالن زیبایی هستید، می‌توانید در ۵ عصر تا ۹ شب برای خانم‌های شاغل پیامک بفرستید. آدرس سالن را اطلاع‌رسانی و لینک رزرو را نیز، در پیامک درج کنید. در تصاویری که هدف شما را در این زمان در حال اقامت باشد و به مهمانی آخر هفته هم فکر کنم، احتمالاً به وقت آرایشگاه هم نیاز دارد. نکاتی که در ارسال اس ام اس تبلیغاتی باید در نظر داشته باشید، ارسال اس ام اس است. برای رفع محدودیت ارسال پیامک و فرستادن پیامک انبوه برای مخاطبانتان، می‌توانید از پیامکی فراز این ام اس استفاده کنید.

چه روزهایی از هفته، به ارسال پیامک تبلیغاتی بپردازیم؟

انتخاب بهترین روز هفته برای ارسال پیامک تبلیغاتی، ارسال به نوع کسب و کارتان است. برای کسب و کارها، بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی، روزهای نزدیک به آخر هفته است. به‌عنوان مثال، اگر یک مجموعه تفریحی مانند اتاق فرار یا بازی‌های کامپیوتری دارید یا مدیر یک شرکت گردشگری هستید، روز چهارشنبه یا روزهای نزدیک به تعطیلات رسمی، بهترین زمان خرید پیامکی برای کسب‌وکار است که مردم در تعطیلات به‌سراغ آن‌ها را می‌دهند.

در بیشتر مواقع، مارکترها فکر می کنند که شنبه روز مناسب برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی نمی تواند، زیرا درصد زیادی از مردم، اول هفته و روز شنبه را دوست ندارند. اما بیایید از یک زاویه دیگر به این ماجرا نگاه کنیم. اگر روز شنبه و در قالب یک پیام، کدی تخفیف از برند محبوبتان بگیرید، از آن استقبال نمی‌کنید؟ اگر پاسختان مثبت است بنابراین روز شنبه هم ممکن است یکی از بهترین روزهای هفته برای خرید پیامکی کسب و کار شما باشد.

بهترین زمان برای ارسال پیامک تبلیغاتی

بهترین مناسبت های سال برای ارسال پیامک تبلیغاتی

برای تصمیم گیری در زمان ارسال پیامک تبلیغاتی، تعطیلات و مناسبت ها را از یاد نبرید. نمونه های زیر از محبوب ترین مناسبت ها برای اجرای کمپین تبلیغاتی پیامکی هستند.

  • روز مادر و روز پدر
  • روزهای نزدیک به تعطیلات نوروز
  • شب یلدا
  • ولنتاین
  • روز دختر
  • آخر هر فصل

این روزها، مناسبت‌هایی برای هدیه دادن به اطرافیان است؛ بنابراین، برای این روزها، برنامه و رایانه را در نظر بگیرید و از طریق پیامک تبلیغات، مخاطبان هدفتان را از تخفیف‌ها، محصولات جدید و قیمت‌های باورنکردنی برندتان مشخص کنید.

با پنل فراز اس ام اس، در کوتاه ترین زمان به ارسال انبوه پیامک تبلیغاتی بپردازید

نکاتی که درباره بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی در این مقاله گفتیم، به‌صورت عمومی بود و شما باید برای انجام این مخاطبان هدف خود را به طور کامل بشناسید تا بتوانید زمان مناسبی را برای ارسال پیامک کسب‌وکارتان انتخاب کنید. برای انتخاب پیامکی قدرتمند برندتان نیز ما پنل پیامک تبلیغاتی فراز اس ام اس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اگر قصد اجرای کمپین تبلیغاتی پیامکی دارید، پنل فراز بهترین گزینه برای شماست تا در کوتاه‌ترین و سریع‌ترین زمان ممکن پیامک‌هایی به تعداد مخاطبان خود ارسال کنید. برای خرید و استفاده از این پنل پرکاربرد به سایت farazsms.com مراجعه کنید.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما