jeejowbanner

ایالت سن دیگو دومین شات را در اوج دریافت می کند

سن دیگو – چیزی که زمانی اوج تاریخ برنامه بسکتبال مردان ایالت سن دیگو به نظر می رسید، بیش از سه سال پیش رخ داد.

پس از شروع 26-0، آزتک ها 30-2 بودند، در نظرسنجی آسوشیتدپرس در رده ششم قرار گرفتند و پیش بینی می شد که در مسابقات NCAA رتبه اول یا دوم را کسب کنند. آنها در راه تحقق بخشیدن به دیدگاه مشترک استیو فیشر و برایان داچر بودند، دو مردی که ساخت و ساز درخشانشان مسیر برنامه ای را که برای دهه ها به دلیل عدم موفقیت مزمن شناخته شده بود، معکوس کرد.

سپس مسابقات 2020 به دلیل همه گیری ویروس کرونا لغو شد. همه غمگین و ترسیده به خانه رفتند.

داچر که ششمین فصل خود را به عنوان سرمربی آزتک ها پس از 27 سال کمک به فیشر در میشیگان و سن دیگو استیت می گذراند، اخیراً گفت: “گاهی اوقات ما فقط رفتن و باخت در دور اول را بدیهی می دانیم.” “فقط داشتن فرصتی برای بازی کردن، برای آن بچه ها معنی دنیا را داشت.”

مدارسی مانند ایالت سن دیگو معمولاً فرصت دومی برای دیدن یک رویا ندارند. این همان چیزی است که افزایش آن را در مسابقات NCAA امسال قابل توجه و الهام بخش می کند. و آزتک ها لحظه ای را هم بدیهی نمی دانند.

قرار است شنبه در یک نیمه نهایی ملی در هوستون به مصاف فلوریدا آتلانتیک برود، ایالت سن دیگو نه تنها در اولین فینال چهار خود قرار دارد، بلکه اولین تیم کنفرانس کوهستان غرب است که تا این حد پیشرفت کرده است.

قبل از اینکه آلابامای برتر را به خود اختصاص دهد و سپس آخر هفته گذشته از کرایتون عبور کند، مدرسه هرگز فراتر از مرحله یک هشتم نهایی نبود. 20 تیم، و هر کدام فقط به دلیل قوانین NCAA بازی می کنند که به افرادی که تحت تأثیر این بیماری همه گیر هستند اجازه می دهد یک فصل اضافی واجد شرایط باشند.

سیکو گفت: «این یک نعمت است. “این واقعاً یک نعمت است.”

برای کسانی که با ایالت سن دیگو ارتباط دارند و دردهای فزاینده ای را پشت سر گذاشته اند نیز همینطور است. این مدرسه فقط یک قهرمانی ملی در هر چیزی دارد – والیبال مردان در سال 1973 – و سپس آن ورزش را به دلیل کاهش بودجه در سال 2001 حذف کرد.

برنامه فوتبال در دهه 1960 با ایر کوریل – حمله پرقدرت مربی دون کوریل که پس از مرگ او در اوت امسال به تالار مشاهیر فوتبال حرفه ای معرفی خواهد شد – و دوباره در اوایل دهه 1990 با این ستاره شکوه خاصی را تجربه کرد. دویدن به عقب مارشال فالک. اما برنامه بسکتبال بیشتر در بیابان گم شده بود.

به خاطر کم تلاشی نبود. ایالت سن دیگو جیم براندنبورگ، مربی وایومینگ را پس از ناراحتی کابوی ها در راه رسیدن به مرحله یک هشتم نهایی در سال 1987، جیم براندنبورگ را شکار کرد. اما این به یک فاجعه تبدیل شد و براندنبورگ در فصل پنجم او اخراج شد.

آزتک ها امکان استخدام جری تارکانیان را زمانی که در تبعید از بسکتبال کالج پس از ترک دانشگاه نوادا-لاس وگاس در بحبوحه نبرد با NCAA در اوایل دهه 1990 به سر می برد، بررسی کردند، اما او برای مدیران مدرسه بسیار بحث برانگیز بود.

مایکل کیج، ستاره مهاجم ایالت سن دیگو از سال 1980 تا 1984 که 15 فصل در NBA بازی کرد و اکنون پخش کننده اوکلاهما سیتی تاندر است، گفت: “این یک سفر طولانی و دشوار برای دانشگاه بوده است.”

کیج اضافه کرد: “در حال حاضر هیچ فارغ التحصیلی مغرورتر از من در جهان وجود ندارد. چون وقتی به آنجا رسیدم، کادر مربیگری حتی دفتر نداشت. آن‌ها تریلرهای آن طرف خیابان از ورزشگاه پیترسون داشتند.»

آزتک‌ها برخی از بازی‌های خانگی خود را در دهه‌های 1980 و 90 در Peterson Gym انجام می‌دادند، ساختمانی در محوطه دانشگاه که اساساً یک مرکز دبیرستانی با شکوه بود. در دسامبر 1992، زمانی که یک UNLV با رتبه 22 به رهبری مربی رولی ماسیمینو مانند ستاره های راک وارد شد و در ساختار زیربخش I در مقابل 3538 بازی کرد، دیدنی بود.

بقیه برنامه‌های خانگی بدون تغییر در میدان ورزشی شهر.

کیج، بالاترین انتخاب درفت NBA – شماره 14 در مجموع در سال 1984 – از ایالت سن دیگو، گفت: “من مجبور بودم تقریبا نیم ساعت برای بازی های خانگی خودم رانندگی کنم.” و ما یک مرکز تمرین نداشتیم، فقط ورزشگاه پیترسون داشتیم. من زمان زیادی را بعد از تمرین در زمین‌های بسکتبال در بیرون از شب به تیراندازی می‌گذراندم، زیرا شخص دیگری باید وارد سالن می‌شد.»

Viejas Arena در سال 1997 افتتاح شد و به برنامه خانه ای در محوطه دانشگاه متناسب با سایر برنامه های بخش I داد. فیشر و داچر، تا حدی به این دلیل که می‌توانستند از امکانات – از جمله سالن تمرین – برای جذب نیرو استفاده کنند، دو سال بعد وارد شدند. در آن زمان، آزتک ها در سه دهه تنها در سه تورنمنت NCAA بازی کرده بودند. برنامه آنقدر ضعیف بود که تیم اول فیشر در مجموع 5-23 و بدون برد در کوهستان غربی بود.

اکنون داچر در 21 بازی از 24 بازی تورنمنت برنامه و در هر 10 پیروزی خود یا به عنوان دستیار یا سرمربی در حاشیه بوده است.

تا زمانی که کاوهی لئونارد، که اکنون در لس آنجلس کلیپرز حضور دارد، شناخته شده ترین بسکتبالیست آزتک به جز کیج، تونی گوین، تالار مشاهیر بیسبال بود. گوین که از سال 1977 تا 1981 نگهبان امتیاز بود، رهبر کمک های حرفه ای مدرسه (590) باقی می ماند و پس از بازنشستگی از بازی، مربی تیم بیسبال مدرسه بود.

تونی گوین جونیور، که از سال 2000 تا 2003 در مدرسه برای پدرش بیسبال بازی می‌کرد و اکنون پس از یک دوره حرفه‌ای در لیگ اصلی خودش، تحلیلگر رادیویی پادرس است، می‌گوید: «جهان‌های کاملاً متفاوت، کاملاً صادقانه بگویم. من به یاد دارم که مربی داچر شخصاً در محوطه دانشگاه قدم می زد و دانش آموزان را برای بازی ها دعوت می کرد. او همیشه در محوطه دانشگاه بود، احساس می‌کردم.»

حتی با وجود لئونارد و در نهایت، یک میدان پر از دانش‌آموزان، آزتک‌ها احساس می‌کردند که توانایی بیشتری دارند. چیزی که آنها فکر می کردند یک بازی برنده بود که با شکست مقابل کانکتیکات در مرحله یک هشتم نهایی در مسابقات 2011 در مقابل تماشاگران دوستانه در آناهیم، ​​کالیفرنیا به پایان رسید. از جمله یکی در برابر لئونارد. UConn عنوان ملی را در آن فصل به دست آورد.

UConn که در دیگر نیمه نهایی شنبه با میامی بازی می کند، در کمین هیوستون است، اما در حال حاضر تیم آتلانتیک فلوریدا 35-3 است که آزتک ها روی آن تمرکز کرده اند.

داچر گفت: «مثل ما با تیم 30-2 ما است، مردم می پرسند، “آیا آنها شبیه تیم کنفرانس Power 5 هستند؟” ما 30-2 بودیم و بهترین رکورد را در کشور داشتیم، و آنها در حال حاضر هم همینطور هستند. برای آن باید به آنها احترام گذاشت.»

31 برد ایالت سن دیگو در دسته یک سوم قرار دارد. و از شروع فصل 2019-2019، آزتک ها با درصد برد 82.9 در رتبه سوم پس از گونزاگا و هیوستون قرار دارند.

آزتک ها در دفاع استخوان بندی می کنند و در چهار بازی این مسابقات حریفان را تا 17 درصد تیراندازی از محدوده 3 امتیازی (16 در 94) نگه داشته است.

گوین جونیور با اشاره به دو کمپین 30 بردی تیم در چهار سال گفت: «این گواهی بر فرهنگی است که مربی فیشر و کوچ داچر در SDSU ایجاد کردند. «این نوع فصل‌ها حتی برای خون‌های آبی هم همیشه وجود ندارد، درست است؟»

جایی که زمانی به ندرت سالن ورزشی کوچک پترسون را پر می‌کردند، آزتک‌های چهارپایه پایانی پس از بازگشت به محوطه دانشگاه از منطقه جنوبی در لوئیزویل، کیو، در ساعت 1 بامداد دوشنبه مورد استقبال دانشجویان و خیرخواهان قرار گرفتند. گاردهای لامونت باتلر و داریون ترامل که در فینال منطقه‌ای مقابل کریتون موفق به زدن پرتاب آزاد شدند، روز سه‌شنبه از گرفتن عکس سلفی و دریافت تبریک در سفر به ساحل در اواخر همان روز صحبت کردند. کیج که از دو پخش تاندر در این آخر هفته معاف شده است تا بتواند در فینال فور شرکت کند، گفت که این هفته بیش از هر زمان دیگری از طرفداران آزتک شنیده است.

آن طور که داچر آن را رقم می زند، برنامه بسکتبال اکنون «درب ورودی» یک «دانشگاه بزرگ» است.

داچر گفت: «نمی‌توانیم بگوییم که رفتن به فینال فینال همه چیز است. “این آغاز است. بنابراین اکنون باید سعی کنیم راهی برای پیروزی در دو بازی و نصب بنر قهرمانی پیدا کنیم.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما