اپل در WWDC از این برنامه جدید رونمایی خواهد کرد

کنفرانس توسعه دهندگان WWDC 2023 اپل روز دوشنبه هفته آینده آغاز خواهد شد. علاوه بر سیستم‌عامل‌های iOS 17 و watchOS 10، انتظار می‌رود تا در این رویداد شاهد معرفی هدست‌های ترکیبی غول فناوری نیز باشیم، اما از این دستگاه‌ها، احتمالاً می‌توان استفاده کرد. مک جدید نیز در آن معرفی شود. به گفته «مارک گرمن» از بلومبرگ، اپل در سخنرانی ویژه کنفرانس هفته آینده از «مک جدید» رونمایی خواهد کرد.

تنها چند روز تا رویداد ویژه WWDC 2023 باقی مانده است، خبرنگار بلومبرگ در توییتر اعلام کرد که انتظار دارد سخنرانی اصلی آن را روی چند مکالمه جدید هدست واقعیت‌ها و نسخه‌های جدید سیستم‌عامل‌های اپل در جایگاه دوم قرار دهد. او در ادامه توییت خود نوشت:

«با وجود این سخت‌افزار وافزارهای جدید، انتظار دارم تا با یکی از طولانی‌ترین سخنرانی‌های اپل استفاده شود که به‌راحتی از دو ساعت به طول انجامد.»

مک های جدید اپل چه دستگاه هایی خواهند بود؟

درحال‌حاضر به‌طور دقیق نمی‌توانم بگویم مک‌های جدید چه دستگاه‌هایی هستند. اپل به‌تازگی مک مینی و نسخه‌های پیشرفته مک بوک پرو را با تراشه M2 به‌روز کرده است. بنابراین به نظر می‌رسد که این مدل‌ها به‌روز می‌شوند. درباره آی‌مک نیز قبلاً گفته شد که تصمیم غول فناوری از تراشه M2 در دسکتاپ‌های همه‌کاره‌های خود استفاده نمی‌شود.

بنابراین تنها دستگاه‌هایی که باقی می‌مانند، مک پرو اپل به اپل سیلیکون و مک استودیو هستند که همچنان از تراشه‌های M1 مکس و M1 اولترا پشتیبانی می‌کنند.

در این مرحله، هیچ شک‌و‌تردی وجود ندارد که هدست ترکیبی از اپلیکیشن‌هایی است که Apple Reality Pro را تجربه می‌کند، در کانون توجه رویداد قرار گرفته است. اپل از سال‌ها قبل از شروع کار روی این پروژه بوده و پس از عرضه اپل واچ در سال 2014، پروژه بزرگ این شرکت می‌شود. ابتدای این هفته، در گزارشی گفته شد که اپل از چند متخصص و خبرنگار حوزه واقعیت مجازی و واقعیت مجازی برای حضور در رویداد WWDC 2023 دعوت کرده است تا احتمال معرفی هدست AR/VR آن بیش از پیش از قوت گرفته شود.

اکثر به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری که قرار است هفته آینده معرفی شوند، شامل تغییر عمده‌های نخواهند بود. در واقع هیچ شایعه‌ای در مورد ویژگی‌های جدید macOS 14، tvOS 17 و iPadOS 17 وجود ندارد و فقط شایعه شده است که watchOS 10 دارای یک رابط جدید خواهد بود.

در مورد مک‌هایی که در این رویداد معرفی خواهند شد، ابهامات زیادی وجود دارد. شایعات قبلی به معرفی یک مک بوک ایر 15 اینچی جدید اشاره دارد و ظاهراً اپل درحال کار روی مک بوک ایر جدید 13 و 15 اینچی با تراشه M3 است.

کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC 2023 اپل از تاریخ 5 ژوئن (15 خردادماه) آغاز می‌شود و تا تاریخ 9 ژوئن (19 خرداد ماه) ادامه خواهد داشت.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما