انواع پلاستیک هایی که خانواده ها باید از آن اجتناب کنند

از سوی دیگر، BPA می‌تواند استروژن – هورمون دیگری که برای رشد و عملکرد تولید مثل مهم است – تقلید کند و با کاهش باروری در مردان و زنان، بلوغ دیررس در دختران، بلوغ زودرس در پسران و مشکلات رفتاری در کودکان مرتبط است.

همچنین شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد قرار گرفتن در معرض اختلالات هورمونی مانند فتالات ها و بیسفنول ها با خطر بیشتر دیابت نوع 2، بیماری قلبی و چاقی مرتبط است. در یک بررسی در سال 2021، محققان خاطرنشان کردند که قرار گرفتن در معرض این اختلالات غدد درون ریز و سایر اختلالات غدد درون ریز از مواد غذایی، محصولات مصرفی و محیط زیست ممکن است خطر ابتلا به چاقی را به میزان مشابهی مانند عدم ورزش یا پیروی از رژیم غذایی نامناسب افزایش دهد.

تحقیقات قانع کننده و هشدار دهنده است، اما علم ادامه دارد و برخی یافته ها متناقض و بحث برانگیز هستند. کیم هارلی، اپیدمیولوژیست تولید مثل و دستیار مدیر مرکز محیط زیست، گفت، با این حال، شواهد با هم به اندازه کافی متقاعد کننده هستند که اجتناب از مواد شیمیایی مختل کننده غدد درون ریز، به ویژه در دوره های حساس رشد مانند بارداری، نوزادی، اوایل کودکی و بلوغ ارزشمند است. تحقیقات و سلامت کودکان در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی.

خبر خوب این است که فتالات ها و بیسفنول ها به طور دائم در بدن شما باقی نمی مانند، بنابراین ایجاد تغییرات تاثیری تقریباً فوری دارد. دکتر هارلی گفت: «اگر قرار گرفتن در معرض خود را کاهش دهید، می توانید این مواد شیمیایی را در عرض چند روز از بدن خود بشویید. او افزود، در حالی که حذف کامل چنین مواد شیمیایی از زندگی شما غیرممکن است، اما یک کاهش کوچک ممکن است کمک زیادی به شما کند.

مطالعات نشان داده است افرادی که بیشتر غذاهای تازه و کمتر غذاهای فرآوری شده و بسته بندی شده مصرف می کنند، غلظت ادراری BPA و فتالات کمتری دارند.

وعده‌های غذایی فرآوری‌شده، مانند غذاهایی که از رستوران‌های فست فود یا فروشگاه‌های مواد غذایی خریداری می‌شوند (فکر کنید ماکارونی جعبه‌ای و پنیر) می‌توانند راحت و گاهی ضروری باشند، اما می‌توانند حاوی سطوح بالایی از فتالات باشند. مطالعات همچنین نشان می دهد که غذاهای پرچرب – مانند گوشت و محصولات لبنی خاص – می توانند فتالات بیشتری نسبت به سایرین انباشته کنند. بیسفنول‌ها و سایر مواد شیمیایی می‌توانند در پوشش قوطی‌ها پنهان شوند، بنابراین سوپ‌ها، سس‌ها و نوشیدنی‌های بسته‌بندی شده در شیشه انتخاب‌های مطمئن‌تری هستند. مانند میوه ها و سبزیجات تازه یا منجمد. دکتر ساتیانارایانا گفت که کیسه های پلاستیکی مورد استفاده برای محصولات منجمد حاوی فتالات یا بیسفنول نیستند و دمای سرد باعث می شود که احتمال شستشوی مواد شیمیایی از پلاستیک بسیار کمتر شود.

بیسفنول‌ها می‌توانند در پلاستیک‌های مورد استفاده برای نگهداری غذا و نوشیدنی پنهان شوند، بنابراین در صورت امکان، از نسخه‌های فلزی یا شیشه‌ای بطری‌های کودک، فنجان‌های سیپی، ظروف نگهداری غذا و بطری‌های آب استفاده کنید. FDA در سال 2012 و در سال 2013 در بسته‌بندی شیر خشک نوزاد BPA را از شیشه‌های کودک و فنجان‌های نوشیدنی ممنوع کرد، اما محصولاتی با برچسب “بدون BPA” ممکن است با سایر بیسفنول‌ها با اثرات مشابهی برای سلامتی ساخته شوند.

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial