انتظارات بودجه وزیر دارایی خواستار افزایش مالیات بر محصولات تنباکو شد& چرا اخبار شرکت ها

دهلی نو: با در نظر گرفتن بودجه آتی اتحادیه 2023-24، سازمان های غیر دولتی که برای رفاه زنان و کودکان در سراسر کشور کار می کنند و گروه های خودیاری (SHGs) از وزیر دارایی و امور شرکت های اتحادیه، Nirmala Sitharaman درخواست می کنند. افزایش مالیات بر تمام محصولات تنباکو برای محافظت از سلامت زنان و کودکان دختر.

آنها به چندین مطالعه انجام شده در داخل و خارج از کشور اشاره کرده اند که نشان می دهد مصرف دخانیات توسط زنان به هر شکلی برای سلامت باروری مضر است و بر نتایج بارداری تأثیر می گذارد. خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم با مصرف تنباکو و قرار گرفتن در معرض دود دست دوم سیگار به شدت افزایش می یابد.

بر اساس یکصد و سی و نهمین گزارش کمیسیون دائمی سلامت و رفاه خانواده مجلس با عنوان «طرح و مدیریت مراقبت از سرطان: پیشگیری، تشخیص، تحقیق و مقرون به صرفه بودن درمان سرطان»، سرطان دهانه رحم دومین سرطان شایع در بین زنان 15 ساله است. 44 سال سن با نسبت مرگ و میر بالا در هند.

طبق برنامه ملی ثبت سرطان هند و آخرین دور نظرسنجی ملی سلامت و رفاه خانواده، نرخ سیگار کشیدن زنان در مناطقی با نرخ بالاتر سرطان دهانه رحم در مقایسه با مراکز ثبت شده با نرخ کمتر سرطان دهانه رحم بالاتر بود. همچنین اشاره کرد که مصرف تنباکو یکی از برجسته ترین عوامل خطر سرطان است.

مدافع وارشا دشپنده، ائتلاف سازمان حقوق زنان و کودک (WCRO) از وزیر دارایی اتحادیه درخواست کرده است که با افزایش مالیات بر همه محصولات دخانی در بودجه سالانه آینده 2023-2024، محصولات دخانی را غیرقابل تحمل کند.

او می‌گوید: «افزایش مالیات، محصولات تنباکو را گران‌تر و در نتیجه برای دختران و زنان جوان مقرون به صرفه‌تر می‌کند و در نتیجه آنها را از یک عمر رنج و بدبختی ناشی از بیماری‌ها و سرطان‌های مرتبط با دخانیات نجات می‌دهد».

از زمانی که GST در سال 2017 معرفی شد، هیچ افزایشی در مالیات بر محصولات دخانی صورت نگرفته است، که آنها را در مقایسه با تورم و افزایش قیمت سایر محصولات مقرون به صرفه تر کرده است. مونی بیگم از بنیاد ناری چتنا که برای سلامت، آموزش و معیشت کارگران زن بیدی و فرزندانشان در جاونپور، اوتار پرادش کار می کند، می گوید: «ما امیدواریم که در بودجه اتحادیه آتی، دولت به درخواست ما رسیدگی کند.

او می نویسد: «درآمد حاصل از افزایش مالیات می تواند برای رفاه زنان، کودکان و به ویژه کارگران زن بیدی استفاده شود.»

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما