امباپه پی اس جی را به پیروزی مقابل یوونتوس رساند

صادره به تاریخ، صادره در تاریخ، تاریخ صدور:

کیلیان امباپه دو بازی مرگبار نیمه اول را به پایان رساند و پاری سن ژرمن آخرین پیشنهاد خود را برای موفقیت در لیگ قهرمانان اروپا با پیروزی 2-1 در روز سه شنبه در پارک دو پرنس یوونتوس آغاز کرد.

دو گل امباپه خیره کننده بود، گل اول پس از پاس گل ظالمانه نیمار در پنج دقیقه و گل دوم در پایان یک حرکت عالی در اواسط نیمه اول.

پاری سن ژرمن در نیمه دوم در حال حرکت بود تا اینکه در اوایل نیمه دوم زنگ بیدارباش دریافت کرد زیرا وستون مک کنی تعویضی با ضربه سر یوونتوس را به بازی برگشت.

با این حال یووه در مقایسه با همین چند سال پیش یک نیروی محو شده است و بدون چندین بازیکن کلیدی از جمله آنخل دی ماریا، ستاره سابق پاری سن ژرمن، به پایتخت فرانسه آمد.

آنها نتوانستند گل تساوی پیدا کنند و پاریسی ها اولین سه امتیاز خود را در گروه H کسب کردند.

کریستف گالتیه، سرمربی پاری سن ژرمن گفت: من از تیم بسیار راضی بودم. پیروزی در شرایط سخت تنها می تواند ما را قوی تر کند.»

امباپه به همراه گالتیه در 24 ساعت منتهی به این بازی به دلیل خندیدن در فرانسه مورد انتقاد شدید قرار گرفته بودند که در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی از او سوالی درباره تصمیم باشگاهش برای سفر برای دیدار آخر هفته گذشته لیگ مطرح شد. به جای سوار شدن به قطاری که دوستدار محیط زیست است، با جت شخصی به نانت بروید.

عملکرد برنده جام جهانی در اینجا نشان می دهد که هیچ یک از تیترهای منفی او را آزار نداده است، زیرا امباپه دقیقاً تأیید می کند که چرا پاری سن ژرمن در پایان فصل گذشته که به نظر می رسید او قصد جدایی به رئال مادرید را داشت تا این حد از حفظ او ناامید بود.

امباپه به کانال پلاس گفت: «قبل از این بازی می‌دانستیم که نقاط ضعفی داریم، اما تلاش می‌کنیم تا پیشرفت کنیم.

او قرارداد جدیدی را در پاریس تا سال 2025 امضا کرد تا تیم شهرش را به اولین عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا پس از یک دهه شکست ناامیدکننده و تحقیرهای گاه و بیگاه در پایان رقابت‌ها برساند.

من اکنون نقش جدیدی در تیم دارم. مربی از من می‌خواهد کسی باشم که بتوانم توپ را بالا نگه دارم، پشت سر قرار بگیرم و همچنین به عنوان رابط بین لئو و نی عمل کنم. من سعی می‌کنم خود را با شرایط جدید وفق دهم. نقشی داشته باشد و در عین حال گلزنی کند.”

برق رسانی

او تنها به پنج دقیقه زمان نیاز داشت تا در یک شب آرام پس از پیوندی درخشان با نیمار، یکی از رقبای او برای جلب توجه در تیم فوق ستاره‌های پاری سن ژرمن، به موفقیت دست یابد.

امباپه که از سمت چپ وارد زمین شد، نیمار را قبل از ادامه داخل محوطه جریمه برای پاسخگویی به پاس برگشتی لذت بخش برزیلی با ضربه والی روی دروازه بان ماتیا پرین در گوشه دور زمین، تامین کرد.

یوونتوس در دقیقه 19 تقریباً به گل تساوی دست یافت، وقتی ضربه سر آرکادیوش میلیک از ارسال خوان کوادرادو توسط جیانلوئیجی دوناروما دفع شد.

تنها سه دقیقه بعد، 2-0 بود، در حالی که امباپه این بار با اشرف حکیمی یک رد و بدل هیجان‌انگیز انجام داد و سپس یک ضربه اول را از مقابل پرین زد.

با توجه به اینکه مارکو وراتی و خرید تابستانی ویتینیا توپ‌های خط میانی را دزدیدند، لیونل مسی بین دفاع یووه و خط میانی لغزید تا پاس‌های هوشمندانه ای ارائه کند و امباپه به دنبال به کارگیری سرعت برق‌آمیز خود بود، PSG چشمگیر به نظر می‌رسید.

اما ماسیمیلیانو آلگری، مربی یووه، مک‌کنی را برای فابیو میرتی بی‌ثمر در نیمه دوم به زمین فرستاد و ملی‌پوش آمریکایی در دقیقه 53 بازی را کاهش داد.

لئاندرو پاردس یک کرنر کوتاه در سمت چپ برای فیلیپ کوستیچ بازی کرد و سانتر او توسط مک‌کنی با ضربه سر به خانه فرستاد و دوناروما در زمین بی‌کسی گرفتار شد.

امباپه لحظاتی قبل از آن فرصت بزرگی را برای گلزنی 3-0 از دست داده بود، زمانی که تصمیم گرفت به جای انتخاب نیمار در تیرک عقب، به سمت دروازه کناری شوت کند.

پس از آن، تیم میزبان از دوناروما برای مهار ضربه سر دوسان ولاوویچ تشکر کرد، اما یک پیروزی بزرگتر برای پی اس جی بی ارزش نبود، چرا که پرین از گل دیرهنگام نیمار جلوگیری کرد.

آلگری اعتراف کرد: “ما می توانستیم یک نتیجه مثبت بگیریم. اما پاری سن ژرمن یک تیم فوق العاده با بازیکنان فوق العاده است و آنها چندین موقعیت نیز داشتند.”

امباپه در این فصل 9 گل در 6 بازی برای تیمش به ثمر رسانده و در 7 بازی اخیر خود در لیگ قهرمانان 8 گل زده است.

اگر او مثل الان به بازی خود ادامه دهد، بالاخره این سال می تواند سال PSG باشد.

(AFP)

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

تماس با ما