استفانوس سیتسیپاس، خیلی نزدیک به بزرگان، اما هنوز یکی از آنها نیست

این رشته ها هستند که از Tsitsipas طفره رفته اند. در 24 سالگی، او قبلاً تا رتبه 3 در جهان رتبه بندی شده است و در حال حاضر در رتبه 5 قرار دارد. او با کسب دو عنوان در سال جاری، در مایورکا و مونت کارلو، موناکو، وارد مسابقات رولکس پاریس مسترز می شود. او همچنین در پنج تورنمنت دیگر نایب قهرمان شد.

در حالی که سیتسیپاس در اوپن فرانسه 2021 به فینال رسید و به جوکوویچ باخت و به چهار نیمه نهایی بزرگ از جمله در اوپن استرالیا امسال رسید، او اغلب در زمانی که مهم ترین مسئله بود، دچار تزلزل شده است. در مسابقات آزاد ایالات متحده در ماه آگوست، او در دور اول از دانیل الهی گالان رتبه 94 ناراحت شد، مسابقه ای که در آن دو ست اول را 6-0، 6-1 واگذار کرد.

تسیسیپاس گفت: «فکر نمی‌کنم در دوران حرفه‌ای‌ام تا این حد بد بازی کرده باشم. “و من می دانم چه اتفاقی افتاده است.”

به گفته تسیسیپاس، مسئله در اوپن، تصمیم او برای آزمایش راکت های جدید، وزن سر راکت، سیم ها و کشش سیم بود. دلیل آن مصدومیت آرنج در اواخر سال گذشته بود که او را مجبور کرد در دور اول مسابقات مسترز پاریس بازنشسته شود، از میانه تورنمنت در فینال ATP کنار بکشد و پس از پایان فصل تحت عمل جراحی قرار گیرد. از آن زمان او در تلاش است تا ترکیب تجهیزات مناسبی را بیابد که بازی او را بهبود بخشد اما به بازویش آسیب نرساند.

سیتسیپاس گفت: “بازگشت از عمل جراحی سخت بود و در آن زمان شک و تردیدهای زیادی وجود داشت.” “تصمیمات و حرکات خاصی وجود دارد که باید انجام دهم تا از قرار گرفتن مجدد آرنجم در آن حالت جلوگیری کنم. اما من نباید این همه آزمایش انجام دهم. خیلی از اعتماد به نفسم را گرفت.»

تسیسیپاس به خوبی می‌داند که یکی از بهترین بازیکنانی است که هرگز موفق به کسب قهرمانی نشده است.

او گفت: “من می دانم که تنیس من می تواند به کجا برسد و در کدام منطقه باشم.” “حدس می زنم از همه اشتباهات درس بگیرم. این چیزی بود که نمی خواهم دوباره آن را تکرار کنم زیرا رنج روانی بود. اینها فرصت هایی هستند که من باید از آنها استفاده کنم.”

درون نگری برای شخصیت تسیسیپاس مهم است. سیتسیپاس در مورد فیلسوف مورد علاقه اش و نقل قول مورد علاقه اش، درنگ نکرد.

او گفت: «من سقراط را دوست دارم. “من فقط یک چیز می دانم: این که هیچ چیز نمی دانم.”

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

تماس با ما