آمازون نمایش ارباب حلقه ها را می خواست. به فرودو و سام تبدیل شد.

بسیاری از نویسندگان ماهر بودند که به موردور می رفتند تا مجریان سریال ارباب حلقه ها و آمازون AMZN باشند. 1.36٪

قبل از ساخت گران ترین برنامه تاریخ تلویزیون، به ده ها آهنگ آنها گوش داد.

سپس سرنوشت سرزمین میانه را در دستان دو نفر قرار داد که به سختی در هالیوود شناخته شده بودند.

جی دی پین و پاتریک مک‌کی می‌دانند که انتخاب آمازون برای «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» چقدر غیرممکن بود. آنها به عنوان دوستان دوران کودکی که مسئول یک اقدام بسیار جاه طلبانه شدند، گفته اند که با شخصیت های جی آر آر تالکین که یک انجمن برای راهنمایی آنها ایجاد کرده بودند، همذات پنداری می کنند: آنها فرودو و سم نمایش خودشان هستند.

زمانی که هر شرکتی یک مدیر اجرایی اثبات نشده را تبلیغ می کند، به اندازه کافی غیرعادی است، اما حتی غیر محتمل ترین کاندیداها معمولاً از گمنامی کامل بیرون کشیده نمی شوند و برای مشاغل برتر در رشته خود استخدام نمی شوند.

در حالی که آنها دهه‌ها با هم کار می‌کردند، نقش‌های فیلمنامه‌نویسی آقایان پین و مک‌کی بی‌اعتبار بود، بنابراین فهرست‌های IMDb آن‌ها کم بود و هنوز صفحات ویکی‌پدیای خود را ندارند.

تصور راه های متعددی که در آن ها می توانستند شکست بخورند آسان بود. خیلی سخت‌تر بود که ببینیم پیشینه‌های آنها چگونه می‌تواند مزیت آنها باشد.

«ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» مانند «هابیت» در سرزمین میانه می‌گذرد، اما در دوره‌ای قدیمی‌تر به نام «عصر دوم» می‌گذرد.


عکس:

Ben Rothstein/Amazon Prime Video

فرآیند یافتن مجریان برنامه زمانی آغاز شد که آمازون برای سریال ارباب حلقه‌ها چنان شبکه گسترده‌ای برای نویسندگان ایجاد کرد که توانست آقایان مک‌کی و پین را دستگیر کند. یکی از افرادی که در استخدام شرکت داشت به همکارم دانا ماتیولی گفت که شرکت با بیش از 30 نامزد برای این شغل ملاقات کرد. این مجموعه شامل نام‌های بزرگی مانند آنتونی و جو روسو بود که چندین فیلم مارول را کارگردانی کردند، مانند «انتقام‌جویان: پایان بازی» و نویسندگان تلویزیونی بسیار ماهر. این شخص گفت که برخی از زمین‌ها «عمومی» بودند، اما هیچ چیز کلی در مورد تیم نویسندگی که برنده شد وجود نداشت: آقای پین به زبان الویشی صحبت می‌کند و در صحبت‌های اولیه خود با مدیران آمازون به کلمه تالکین را نقل می‌کند.

قوس‌های روایی خودشان، این انسان‌ها را که خود را با هابیت‌ها مقایسه می‌کنند، در میان جالب‌ترین شخصیت‌هایی قرار می‌دهد که در نمایشی با الف‌ها و کوتوله‌ها شرکت می‌کنند.

آقایان مک‌کی و پین در دوران نوجوانی در خارج از واشنگتن دی‌سی ملاقات کردند، جایی که همبازی‌های مناظره‌ای بودند و در دبیرستان نمایشنامه‌ای تک‌پرده را کارگردانی کردند، آنها در مصاحبه‌های قبلی گفته‌اند. این آغاز دوستی و مشارکت خلاقانه آنها بود. آنها آخر هفته ها را در کالج به دیدار یکدیگر می گذرانند، جادوی همکاری پربار را یاد می گیرند و در مورد آینده در هالیوود رویا می بینند.

وقتی به آنجا رسیدند، با هم به نوشتن ادامه دادند. بیشتر چیزهایی که آنها نوشتند هرگز ساخته نشدند. تنها مطلبی که در صفحات IMDb آنها وجود داشت، یک شغل بدون اعتبار در سال 2016 در “Star Trek Beyond” بود.

در حالی که آنها بی تجربه به نظر می رسیدند، بی سر و صدا روی پروژه هایی برای چندین استودیو بزرگ کار کرده بودند و ارتباطات ارزشمندی در شرکت تولید جی جی آبرامز برقرار کرده بودند و فیلمنامه آنها برای فیلمی هیجان انگیز درباره محکومی که به اشتباه از یک مستعمره تاسمانی فرار می کرد در دهه 1800 در لیست سیاه قرار گرفت. بهترین فیلمنامه های تولید نشده وقتی با آمازون وارد اتاق شدند، از فرصت خود نهایت استفاده را کردند.

پاتریک مک کی، سومین نفر از راست، و جی دی پین، در سمت راست، در اولین نمایش این سریال هفته گذشته در لندن همراه با اعضای خانواده تالکین و مدیران آمازون، از جمله جف بزوس، از سمت چپ، مجریان سریال «Rings of Power» هستند.


عکس:

اندرو تیمز / آمازون پرایم ویدئو

پیشنهاد آنها بر دوران تاریخ سرزمین میانه معروف به “عصر دوم” متمرکز بود، زمانی که حلقه های قدرت جعل شدند. آن دوره پرتلاطم به طور خلاصه در مقدمه ای برای «ارباب حلقه ها: همراهی حلقه»، اولین بار در سه گانه پیتر جکسون مربوط به 20 سال پیش، پوشش داده شد. (همانطور که اتفاق می افتد، آقای جکسون واضح ترین انتخاب برای کارگردانی آن فیلم ها نیز نبود.) فقط چند دقیقه از فیلم او بود، اما آنها 50 ساعت تلویزیون را به تصویر کشیدند.

آنها نقشه سریال حماسی خود را روی تخته سفیدی در آپارتمان دستیار آقای پین ترسیم کردند، بدون اینکه هیچ سرنخی از نقشه های مفصلشان دقیقاً به سلیقه سایمون تالکین، نوه نویسنده و مدیر املاک خانواده خوشایند باشد.

فردی که با روند آمازون آشنا بود، گفت: «سایمون تالکین ایده ای از نمایشی که می خواست داشت، و آنها بدون اینکه بدانند رفتند و آن را اجرا کردند.»

دلیل اینکه آنها دیدگاه متفاوتی را ارائه کردند این بود آنها متفاوت بودند. بر اساس تحقیقات دیوید زو و همکارانش، استاد مدیریت و کارآفرینی دانشگاه ایالتی آریزونا، که داده‌های هزاران شرکت عمومی را بررسی کردند و متوجه شدند که مدیران عامل با نام‌های نامتعارف، افرادی که خود را متفاوت از همسالان خود تصور می‌کنند، اغلب رفتار متفاوتی دارند. احتمالاً استراتژی‌های منحصربه‌فردی را که اغلب برای موفقیت فوق‌العاده در کسب‌وکار ضروری هستند، دنبال می‌کنند.

آمازون مدام به آقایان پین و مک کی نگاه می کرد و از چیزی که می دید خوشش می آمد. هنگامی که مقامات شرکت برخی از فیلمنامه‌های فیلم‌هایشان را که ترکیبی از اکشن، جنگ و دسیسه‌های کاخ بود، خواندند، نمی‌توانستند به نکاتی درباره ارباب حلقه‌ها توجه نکنند. پس از اینکه نویسندگان برکت املاک تالکین را دریافت کردند، مدیران آمازون احساس راحتی کردند که شرط بزرگ خود را انجام دهند.

آمازون مجریان برنامه را برای مصاحبه در دسترس قرار نداد و آقای تالکین از اظهار نظر خودداری کرد.

وارن لیتلفیلد، رئیس سابق NBC Entertainment که آثار تلویزیونی را در طول پنج دهه توسعه داده است، می‌گوید که آمازون پس از تمرکز بر ایده‌های نویسندگان ناشناخته به جای تمرکز بر ایده‌های نویسندگان ناشناخته، سزاوار این است که برای قمار کردن با آقایان پین و مک‌کی “تعظیم بسیار بسیار عمیقی” داشته باشد. نام آنها

آقای لیتلفیلد گفت: “البته، اگر آنها در نهایت مطالب را تحویل می دادند و تحت فشار قرار می گرفتند، آنها را رها می کردند.” اما آنها مدام به آنها دلایلی برای باور کردن ارائه می کردند.»

انتخاب آقایان مک کی و پین مناسب بود.

مایکل اوریک، رئیس دانشکده بازرگانی در کالج سنت وینسنت، که مقالاتی در مورد تاکتیک‌های مدیریت شخصیت‌های تالکین نوشته است، می‌گوید: «تالکین عاشق داستان افراد فرودست است. “همیشه این افراد ضعیف هستند که به عنوان رهبر ظاهر می شوند.”

آمازون تمام انگیزه‌ای برای استخدام ایمن برای شغل مدیر اجرایی برنامه‌های نمایشی داشت، که مستلزم مدیریت کل عملیات، از نوشتن تا ویرایش نهایی و هر مرحله از تولید در بین آن‌ها است. این شرکت قبلاً نزدیک به 250 میلیون دلار برای مجوز حقوق مالکیت تالکین پرداخت کرده بود و در نهایت در مجموع 715 میلیون دلار برای فصل اول سریال هزینه کرد – که به این معنی بود که هزینه آمازون برای ساخت «حلقه‌های قدرت» تقریباً 20 درصد از بودجه بود. یک ماموریت بین المللی برای کاوش حلقه های زحل.

«حلقه‌های قدرت» گران‌ترین سریال تلویزیونی تاریخ است که به لطف جلوه‌های بصری سرسبز و حماسی‌اش است.


عکس:

آمازون پرایم ویدئو

گویی هزینه‌های نجومی و بار داستان‌های محبوب تالکین به اندازه کافی فشار نمی‌آورد، اچ‌بی‌او ماه گذشته برای انتشار اسپین‌آف «بازی تاج‌وتخت» تلاش کرد و عرضه ارزشمند آمازون را به‌عنوان آخرین نبرد جنگ‌های استریمینگ بازسازی کرد. تا اینجای کار، هر دو موفقیت‌آمیز بوده‌اند: آمازون می‌گوید 25 میلیون بیننده برای اولین نمایش «حلقه‌های قدرت» بزرگترین اولین نمایش در تاریخ استریمر بوده است. به نظر می رسد که شرط بندی روی آقایان پین و مک کی نتیجه می دهد.

به جای ترس از خطرات استخدام های غیر متعارف، ارزش آن را دارد که پاداش های بالقوه را به خاطر بسپارید. آدام کلاینبام، دانشیار دانشکده بازرگانی کالج دارتموث، زمانی مسیرهای شغلی 30000 کارمند یک شرکت فناوری ناشناس را مطالعه کرد و دریافت که افرادی که مسیرهای غیرمعمولی را دنبال می‌کنند، اغلب به روش‌های غیرمنتظره‌ای در شغل خود بهتر عمل می‌کنند.

او آنها را «ناسازگاری سازمانی» نامید. آقایان پین و مک‌کی ناسازگارهای کلاسیک هستند.

آقای کلینبام گفت: «ارائه افرادی که زمینه‌های متفاوتی دارند می‌تواند تنوع بیشتری ایجاد کند. “که گاهی اوقات می تواند منجر به نتایج بد شود – اما گاهی اوقات می تواند منجر به نتایج عالی شود.”

افکار خود را به اشتراک بگذارید

آیا تا به حال استخدام شگفت انگیزی کرده اید؟ کار کرد؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

نامناسب بودن نیز می تواند اشتباه باشد. اما اگر آقایان پین و مک کی با استعدادشان این شغل را به دست آوردند، تواضع مشترکی را برای آن کار به ارمغان آوردند. این بسیار مهم بود. حتی زمانی که بنیانگذار آمازون یادداشت های شخصی خود را به مجریان برنامه ارائه کرد، به آنها کمک کرد تا از حمایت جف بزوس برخوردار شوند.

آقای بزوس در اولین نمایش در لندن در هفته گذشته گفت: «باید از هر دوی شما تشکر کنم که هر زمان که کمک کرد به آن گوش دادید. “اما بیشتر باید از شما تشکر کنم که دقیقاً در زمان های مناسب مرا نادیده گرفتید.”

—دانا ماتیولی در این ستون مشارکت داشت.

بنویسید بن کوهن در [email protected]

حق نشر © 2022 Dow Jones & Company, Inc. کلیه حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما
این پلتفرم از تکنولوژی هوش مصنوعی برای تولید محتوا استفاده می‌کند و از صحت داده‌های منتشر شده مسئولیتی نمی‌پذیرد و از استفاده از آن تشویق نمی‌کنیم.