آدام سیلور، کمیسر NBA، می گوید کایری ایروینگ یهودی ستیز نیست

واشنگتن – آدام سیلور، کمیسر NBA، روز پنجشنبه پس از ملاقات حضوری با او این هفته در مقر لیگ در منهتن، گفت که معتقد نیست کایری اروینگ، گارد نتز، یهودستیز باشد. ایروینگ ماه گذشته به دلیل تبلیغ یک فیلم یهودی ستیزانه در توییتر با واکنش های منفی مواجه شده است.

سیلور که یهودی است در مصاحبه ای با نیویورک تایمز گفت: «ما یک گفتگوی مستقیم و صریح داشتیم. یا صادقانه بگویم، نفرتی که متوجه هر گروهی باشد.»

در ادامه مکالمه تلفنی، سیلور افزود: “یهودستیز بودن یا نبودن او به آسیب های ناشی از انتشار محتوای نفرت انگیز مربوط نمی شود.”

سیلور از ارائه جزئیات بیشتر در مورد ملاقات خود با ایروینگ خودداری کرد و دلیل آن را توافقی با او برای محرمانه نگه داشتن جزئیات مکالمه آنها دانست. سیلور پس از سخنرانی در کنفرانس Dealmakers مجله Sports Business Journal در واشنگتن، با تایمز صحبت کرد، اولین حضور عمومی او در میان طوفان آتش پس از توئیت ایروینگ پیوند آمازون برای یک فیلم یهودی ستیزانه.

سیلور در پاسخ به سوالی درباره ایروینگ به شرکت کنندگان در کنفرانس پیشنهاد کرد که آمازون مسئولیت میزبانی فیلم بر روی پلتفرم خود را بر عهده دارد.

سیلور گفت: “من فکر می کنم آمازون نیز باید تصمیم بگیرد.” او اضافه کرد: “اولین غریزه من این نبود که چیزی در آمازون پرایم وجود داشته باشد که رک و پوست کنده و پر از سخنان نفرت انگیز است.”

سیلور به حضار گفت که این پست در شبکه‌های اجتماعی به ایروینگ و به طور بالقوه به تیم و لیگ آسیب زیادی وارد کرده است. او افزود که «شکی ندارد» که ایروینگ یهودستیز نیست.

در پستی در 27 اکتبر در توییتر، ایروینگ به صفحه وب اجاره و خرید آمازون برای فیلم 2018 “عبری به سیاهپوستان: بیدار سیاه آمریکا” را پیوند داد، فیلمی که مملو از عبارات یهودستیزانه و بر اساس کتابی به همین نام است. ایروینگ سه روز بعد پست را حذف کرد. او توسط اتحادیه ضد افترا، یک سازمان غیرانتفاعی که با یهودی ستیزی مبارزه می کند، مورد انتقاد قرار گرفته است. بازیکنان همکار NBA؛ طرفداران؛ سیاستمداران محلی؛ جو تسای مالک نتز؛ و نقره، در میان دیگران. به مدت یک هفته پس از پست خود، ایروینگ عذرخواهی نکرد و نگفت که اعتقادات یهودستیزی ندارد و همین امر باعث شد نتز او را برای مدت نامعلومی حداقل برای پنج بازی محروم کند. ایروینگ می تواند واجد شرایط بازگشت یکشنبه برای بازی جاده ای نتس در برابر لس آنجلس لیکرز باشد. روز پنجشنبه، بیش از 200 چهره سرگرمی، از جمله بازیگران زن میلا کونیس و دبرا مسینگ، نامه ای سرگشاده به آمازون امضا کردند و از آمازون خواستند که فیلم و کتابی که بر اساس آن ساخته شده است را از پلتفرم حذف کند.

NBA و نتز با انتقاداتی مواجه شدند زیرا ایروینگ تا 3 نوامبر، یک هفته پس از پست اصلی خود، توسط تیم تعلیق نشد.

سیلور گفت: «احساس می‌کنم که از نظر محرومیت او به نتیجه درستی رسیدیم. و در نگاهی به گذشته، ممکن است بتوانیم سریعتر به آنجا برسیم. من آن انتقاد را قبول دارم. اما من احساس کردم که درک زمینه ای که در آن پست شده است برای فهمیدن اینکه چه رشته ای مناسب است، مهم است، نه به هیچ وجه برای توجیه آن، بلکه برای درک اینکه چه رشته ای مناسب است.”

سیلور گفت که برای دفتر لیگ، این فیلم از ما می خواست که کمی کار و تحقیق کنیم تا بفهمیم چه چیزی ایروینگ پست کرده است. سیلور همچنین گفت که این فیلم را که حدود سه ساعت و نیم است تماشا کرده است.

سیلور گفت: «زمانی که آن تحقیق را انجام دادیم، برای من واضح بود که این واقعاً سخنان نفرت‌انگیز بود و ما به همراه بروکلین نتز پاسخ دادیم.»

سیلور گفت که نتز تصمیم خواهد گرفت که چه زمانی ایروینگ می تواند به تیم بازگردد “با مشورت با لیگ”. نتز برخی از شرایط بازگشت ایروینگ را به اشتراک گذاشته است، از جمله اینکه او باید با رهبران یهودی محلی و با تیم ملاقات کند. در حالی که ایروینگ پس از محرومیت خود در یک پست اینستاگرامی عذرخواهی عمومی کرد، مشخص نیست که آیا او شرایط تیم را برآورده خواهد کرد یا خیر. ایروینگ و نتس هفته گذشته در بیانیه ای با ADL اعلام کردند که هر کدام 500000 دلار به اهداف ضد نفرت اهدا خواهند کرد.

سیلور در پاسخ به این سوال که آیا با شرایط نتز راحت است یا خیر، گفت: “در حال حاضر این موضوع در حال بحث است.”

او افزود: «فکر می‌کنم آنچه که من درک می‌کنم این است که نت‌ها به دنبال این هستند که این کار را به شراکتی بین خود و کایری مبنی بر اینکه چه اصلاحی مناسب است تبدیل کنند. زیرا آنچه در اینجا مهم است این است که پشیمانی واقعاً واقعی و واقعی باشد. و من فکر می‌کنم که این به بهترین وجه با شرایطی حاصل می‌شود که با آن موافقت شده است و در مقابل شرایطی است که بر او تحمیل شده است.»

اما برخی افراد گفته اند که شرایط نتز بسیار طاقت فرسا است. لبرون جیمز، مهاجم لیکرز، که با ایروینگ در کلیولند بازی کرد، گفت یک پست توییتری پنجشنبه که ایروینگ باید به زمین بازگردد.

جیمز در توییت خود با اشاره به اظهارنظر هفته گذشته خود در جمع خبرنگاران مبنی بر مضر بودن پست ایروینگ گفت: “من به شما گفتم که من به اشتراک گذاری اطلاعات آسیب زننده اعتقادی ندارم.” و من به همین شکل ادامه خواهم داد، اما کایری عذرخواهی کرد و او باید بتواند بازی کند.”

وی ادامه داد: این چیزی است که من فکر می کنم. ساده است. به او کمک کنید یاد بگیرد – اما او باید بازی کند. کاری که از او خواسته شده برای بازگشت به زمین انجام دهد، به نظر من بیش از حد است.»

جیمز گفت که این فقط نظر او بود و در مورد ایروینگ اضافه کرد: “او کسی نیست که از او به تصویر کشیده شود.”

سیلور وقتی از او پرسیده شد که آیا پاسخی به پست جیمز دارد یا خیر، گفت: “نه” و شروع به بحث در مورد حق ایروینگ تحت توافقنامه چانه زنی دسته جمعی لیگ برای نمایندگی اتحادیه بازیکنان NBA کرد، جایی که ایروینگ به عنوان معاون رئیس جمهور خدمت می کند. جیلن براون، گارد سلتیکس، یکی دیگر از معاونان کمیته اجرایی اتحادیه، در مصاحبه ای با بوستون گلوب در اوایل این هفته گفت که انتظار دارد اتحادیه نسبت به تعلیق تجدید نظر کند.

سیلور گفت: “این چیزی است که ما باید آن را مرتب کنیم.” اما در این مرحله، ما با کایری و نمایندگانش همکاری می‌کنیم تا برنامه‌ای برای اقدامات اصلاحی ارائه کنیم.»

پست ایروینگ در شبکه‌های اجتماعی حداقل یک اسپانسر برای او تمام کرد: غول ورزشی نایک پس از سال‌ها ساخت کفش‌های امضایی که نام ایروینگ روی آن‌ها بود، رابطه خود را با ایروینگ به حالت تعلیق درآورد.

فیل نایت، یکی از بنیانگذاران نایک، روز پنج شنبه به CNBC گفت که ایروینگ “از خط مقدم عبور کرده است” و او شک دارد که این شرکت هرگز دوباره با ایروینگ همکاری کند.

نایت گفت: “او برخی اظهارات را بیان کرد که ما نمی توانیم از آنها تبعیت کنیم و به همین دلیل است که ما به رابطه پایان دادیم.” “و من با آن خوب بودم.”

براون که هم تیمی ایروینگ در سلتیکس بود، در توییتر منتشر شد در پاسخ، “از چه زمانی نایک به اخلاق اهمیت داد؟”

سیلور به جمعیت حاضر در کنفرانس گفت که تأخیر در پاسخ قاطع‌تر به ایروینگ به دلیل تمایل به انجام کامل این کار بود.

سیلور گفت: «این به این معنی نیست که اگر او می‌گفت «متاسفم»، این به پایان می‌رسید. من فکر می کنم، مطمئناً برای میلیون ها نفر تفاوت بزرگی ایجاد می کرد. اما این بدان معنا نیست که او هنوز در قبال آن پاسخگو نبوده است. اما فکر می کنم این چیزی است که در لیگ به دنبال آن هستیم. پاسخگویی واقعی، و اینکه مردم از بیرون، از بازیکن – هرجای فهرستی که باشند – گرفته تا مربی، مدیریت، تا مالک، و دفتر لیگ، که ما در قبال اقدامات خود پاسخگو هستیم. این چیزی است که شما به عنوان یک طرفدار می خواهید ببینید.»

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما