jeejowbanner

آدامز قوانین حق پناهندگی را تضعیف می کند، پیش بینی افزایش مهاجران

در حالی که مقامات در تلاش برای یافتن مسکن برای مهاجرانی که از مرز جنوبی می آیند، شهر نیویورک به طور موقت برخی از قوانین مربوط به ضمانت طولانی مدت سرپناه خود را به حالت تعلیق در می آورد.

بر اساس یک فرمان اجرایی، شهر قوانینی را تعلیق می کند که خانواده ها را ملزم می کند در اتاق های خصوصی با حمام و آشپزخانه قرار گیرند، نه در محیط های گروهی، و یک مهلت شبانه برای خانواده های تازه وارد برای اسکان در پناهگاه ها تعیین می کند.

سخنگوی شهردار اریک آدامز چهارشنبه شب این تصمیم را تایید کرد و گفت که شهر “به حد ما رسیده است” و در نهایت مجبور شد مهاجران تازه وارد را در سالن های ورزشی قرار دهد.

فابین لوی، سخنگوی این دفتر در بیانیه‌ای گفت: «این تصمیم ساده‌ای نیست و ما تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا پناهجویان را در اسرع وقت به سرپناه برسانیم، همانطور که از روز اول انجام داده‌ایم.»

فرمانداران جمهوری خواه ایالت های مرزی از بهار گذشته اتوبوس های پناهجویان را به نیویورک و دیگر شهرهای تحت رهبری دموکرات ها می فرستند، اما تصمیم شهر به عنوان یک قانون فدرال در دوران همه گیر شدن فدرال اتخاذ شد که به دولت اجازه داد هزاران مهاجر را که به عنوان Title شناخته می شود، بیرون کند. 42، قرار است پنجشنبه شب منقضی شود. مقامات شهری گفته اند که انتظار دارند پس از لغو این قانون روزانه 1000 نفر بیایند.

قبلاً مردم در انتظار تغییر از مکزیک وارد ایالات متحده شده اند.

در حالی که مقامات شهر برای کمک به بیش از 61000 مهاجری که طی سال گذشته وارد شده اند، شهر نیویورک هشت مرکز امداد بشردوستانه را افتتاح کرده است.

نیویورک تنها شهر بزرگ کشور است که «حق سرپناه» را فراهم می‌کند، نتیجه یک توافق قانونی است که شهر را ملزم می‌کند تا برای هرکسی که تحت شرایط خاصی به یک تخت نیاز دارد، تخت بدهد.

جاشوا گلدفین، وکیل کارکنان انجمن کمک حقوقی، که نماینده سازمان غیرانتفاعی منصوب شده توسط دادگاه است، گفت: “همه ما امیدواریم که آنها هرگز مجبور به انجام اقداماتی نباشند که مغایر با قوانینی باشد که آنها را تعلیق می کنند.” نظارت بر سیستم سرپناه، ائتلاف برای بی خانمان ها.

بر اساس قانون مهلت شبانه، خانواده‌های بی‌خانمان با فرزندانی که تا ساعت 10 شب به دفتر سیستم سرپناه می‌رسند، باید همان شب در پناهگاه تخت‌خواب داده شوند. در ژوئیه گذشته، با افزایش سرعت تعداد مهاجران، برخی از خانواده ها شب را در دفتر اصلی در برانکس روی صندلی سپری کردند. این اولین بار بود که مهلت شبانه حداقل از سال 2014 نقض می شد.

آقای گلدفین گفت: «ما می دانیم که آنها سخت کار می کنند تا مردم را در معرض آسیب قرار ندهند، اما بارها و بارها آموخته ایم که قرار دادن خانواده های دارای فرزندان در محل اجتماع یا رها کردن آنها در ادارات شهر برای روزها کارساز است. خطرناک و مضر برای کودکان و خانواده های آنها.

این شهر همچنین حمایت از خانواده‌هایی را که بیش از 30 روز در هتل‌های پناهگاه اضطراری بوده‌اند، تعلیق می‌کند، که به گفته مقامات، اخراج آنها بدون بردن آنها به دادگاه مسکن غیرممکن است.

آقای گلدفین با این تعلیق مخالفت کرد و گفت: “آنها می خواهند کارت های کلیدی خود را خاموش کنند و آنها را قفل کنند” همانطور که شهر در اوایل سال جاری با خانواده هایی که از زمان آواره شدن در یک هتل در منهتن پایین اقامت داشتند، انجام داد. طوفان آیدا در سال 2021.

تا روز سه شنبه، 78763 نفر در سیستم سرپناه اصلی شهر حضور داشتند، رکوردی که از اکتبر تقریباً هر روز شکسته شده است. شهر می گوید که نزدیک به نیمی از آنها مهاجر هستند که در بین 120 پناهگاه اضطراری و هشت مرکز بزرگتر پراکنده شده اند.

آقای آدامز گفته است که اسکان مهاجران میلیاردها دلار برای شهر هزینه دارد و ماه گذشته هشدار داد که شهر در حال “ویران شدن” توسط بحران است و از رئیس جمهور بایدن به دلیل مدیریت این وضعیت انتقاد کرد.

با این حال، شهر به دلیل حل و فصل قانونی طولانی مدت موظف به رعایت حق سرپناه است و احتمالاً آقای آدامز به دلیل تصمیم او برای کاهش برخی از حمایت ها با انتقاد مواجه خواهد شد. حق سرپناه، که ریشه در پرونده های دادگاهی در سال 1979 دارد، یکی از دلایلی است که شهر نیویورک به اندازه برخی از شهرهای کالیفرنیا و جاهای دیگر از بی خانمانی خیابانی برخوردار نیست.

آقای لوی، سخنگوی شهردار، گفت که شهر در شرایط سخت بهترین کار ممکن را انجام می‌دهد، “اما بدون حمایت بیشتر از سوی شرکای فدرال و ایالتی، ما نگران هستیم که بدترین اتفاقات در راه باشد.”

رائول ویلچیس گزارش کمک کرد

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما